HaberlerBaşarı HikayeleriİngiltereÖrnek İnsanlar

Harun Khan’a Üstün Başarı Ödülü

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de düzenlenen Etnik Gruplara Yatırım Ödülleri’nde İngiltere Müslüman Konseyi(MBC) Genel Sekreteri Harun Khan üstün başarı ödülüne layık görüldü. İngiltere’nin azınlık halklarından olan Müslümanların bir nevî sözcüsü konumuna gelen Khan konuştu. Yaptığı çalışmaların sadece kendisinin bir başarısı değil onun yanında olan ekibinin de bir başarısı olduğunu dile getirdi. Khan aynı zamanda bu ödüllerde Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Dooren Lawrens ile aynı kategorideymiş ve bunun kendisi için büyük bir değer ifade ettiğini söylüyor.

Ödül programını düzenleyen Sarah Garrett bu ödüllerin toplumdaki azınlıklar için rol model olabileceğini düşünüyor. Onlara örnek olabilecek insanların tanıtımında büyük rol oynuyor. Yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak istedikleri için bu gibi törenlerle başarılı önderleri ödüllendireceklerini belirtiyor.

Londra’da doğmuş ve bir Hıristiyan okulunda eğitim görmüş Harun Khan. İngiltere Müslüman Konseyi’nin (MCB) genel sekreterliğini yapmanın kendisi için hayli çaba gerektirdiğini belirtiyor. Müslüman halkla diğer halk arasındaki ilişkilerin normal tutabilmek için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Gerek doğduğu toplum gerekse aldığı eğitimle, kendi kültürünü ve inancını bir arada yaşamanın yollarını bulmuş. Bunu orada yaşayan tüm müslüman halkın da yapabilmesi için büyük gayret gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu