HaberlerSporYardım Faaliyetleri

Paul Pogba Müslüman Firmalara Yatırım Yapıyor

Herkese merhabalar sevgili Bi’dünya haber okuyucuları. Spora, özellikle de futbola ilgi duyanlarımız için yine kalbimizi sıcacık yapacak bir haber ile karşınızdayız. Belki pek çoğumuz onu bira şişesini önünden kaldırması ile tanıyor. Hatırlayacağınız üzere bu davranışından sonra UEFA, Müslüman futbolcuların önüne alkol şişesi koyulmasını yasaklamıştı. Evet evet Paul Pogba’dan bahsediyoruz.

Eski Manchester United futbol yıldızı, kısa süre önce kazancını özellikle Müslüman toplumun faydasına olacak işyerlerine yatırım yapmak için kullanmaya başladı.

29 yaşındaki oyuncu, The Sunday Times gazetesinin yürüttüğü bir araştırmaya göre 77 milyon Euro ile İngiltere’nin en zengin futbolcusu.Ve görünüyor ki Paul Pogba bu parayı akıllıca kullanmayı ve Müslüman toplumun yararı için harcamayı planlıyor.


Dikkatini yönelttiği işletmelerden biri ise bir yatırım platformu olan Wahed. Bir İngiliz haber sitesi olan Bloomberg’e göre, Fransız futbolcunun buraya yaptığı yatırımın miktarı bilinmiyor.
Paul Pogba insanların helal yoldan yatırım yapmasına katkıda bulunmak istediğini ve bunun, içinden gelen bir şey olduğunu samimiyetle söylüyor.


New York merkezli bir şirketteyken Manchester’daki bir toplantıda, platformun kurucusu olan Junaid Wahedna ile konuşup Wahed’e yatırım yapmak istediğine karar veriyor. Wahed, Müslümanlara İslam’a dayalı finansal çözümler sunarak gelir eşitsizliğini ve dışlanmayı azaltmayı amaçlıyor. Wahed, UFC Dünya Şampiyonu olan ve BBC tarafından yılın sporcusu seçilen Habib Nurmagomedov ve pek çok âlim tarafından da destekleniyor. Bu Paul Pogba’nın yaptığı bağışlardan sadece biri.

Pogba bu büyük yatırımların onu korkutmadığını da ekliyor. Ayrıca dünyanın farklı köşelerinde yaşayan tüm insanlara, hepimize şu sözleri söylüyor: Para kazanmak için çok çalışmak gerektiğini öğrendim ama yardım ederek yatırım yapmaktan korkmuyorum, az miktar para ile de yaşayabilirim.

Futbolcunun bu sözleri bana, aslında hiçbir şeyin sahibi olmadığımızı yalnızca onların emanetçisi olduğumuzu tekrar hatırlattı.

Kaynak
mvslim.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu