HaberlerCamiİngiltereYardım Faaliyetleri

Şiddetli Fırtına Sonrası Felaketzedelere Kapılarını Açtı

Sığınaklarımız camiler… Namaz için kalktığımız vakit de aslında alemlerin Rabbine sığınmıyor muyuz sahi? Görülen o ki camilerimiz farklı sığınma türlerine de ev sahipliği yapıyor.

Oldham Camii Greater Manchester’a uğramış ve Kuzey Avrupa’nın büyük bir bölümünü karlar altında tutan şiddetli soğuk hava nedeniyle sığınak ihtiyacı olan herkese kapılarını açtı. Merkezin imamı olan Mohammed İkbal, Geotv’ye şunları kaydediyor:

Eğer bir ihtiyacı olan varsa, gece boyunca ihtiyaç giderilene kadar kapılarımız açık olacak. Birçok evsiz insana sıcak giysiler verdik ama dün gece bu kıyafetlerin yetmeyeceğini fark ettik. Şimdi kapılarımızı açmak istiyoruz çünkü onlar da sıcak bir yerde kalmayı hak ediyorlar. Bu yıl hava çok kötüydü, kasabadaki evsizlerin sayısı inanılmaz şekilde arttı, bu yüzden bunun yapılması gereken doğru şey olduğunu hissettik.

5.000 kişilik cemaat kapasitesi ile kuzeybatıdaki en büyük Müslüman tesislerinden biri. Evsizler için yedek odaları da var. Caminin, birçok genç dahil olmak üzere, gece başına 10-15 kişinin barınması bekleniyor. İkbal ayrıca sözlerine şunları ekliyor:

Evsiz ve dışarıda uyuyan birini tanıyorsanız, o zaman onları EIC’ye getirin veya EIC’yı arayın. Onlara barınak ve yiyecek sunacağız İnşAllah.

Sibirya’dan gelen kutup soğuğu ile sıcaklıkların -6 dereceye düştüğü görüldü. Beş yıl içindeki en soğuk Şubat olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu