İlham Veren ProjelerHaberler

Paylaştıkça Çoğalan Bağış Platformu

İncinmiş bir gönlün hikayesini dinlemek, bir yaşlının hatrını sormak, bir çocuğa sarılmak, yolda karşılaştığımız insanlara tebessüm etmek, Müslüman kardeşimiz için dua etmek, az da olsa harçlığımızın bir kısmını yardım için ayırmak. İnsan bunlarla yaşadığını, nefes aldığını hissediyor. Tarifi imkansız bir huzur kaplıyor içini. Rahmet ayı Ramazan-ı Şerif’in gelmesini fırsat bilen, bu huzur ve mutluluğu çoğaltmak isteyen Givematch bağış platformu, Muslim Aid ve Orphans in Need gibi birçok kurumla işbirliği içerisine girdi. Daha çok insana ulaşabilme ve yapılan bağış miktarını arttırma amaçlı bu güzel proje nasıl bir yol izliyor gelin birlikte bakalım.

Givematch bağış sayfası oldukça basit bir kullanıma sahip. Proje ise şu şekilde işliyor: İstediğiniz miktarda bağışı ilgili kısma yazıyorsunuz. Ardından size özel bir link gönderiliyor. Bu linki iki arkadaşınızla paylaştığınızda yaptığınız bağış miktarı ikiye katlanıyor. Hem toplanan miktarı arttırma hem de toplumda hayrı yaymak için ne kadar da güzel düşünülmüş, ince işlenmiş bir proje. 

Givematch bağış platformunun kurucusu Ismael Dainehine

Bu yıl Muslim Aid, Islamic Relief ve Orphans In Need gibi pekçok kuruluşla ortaklık yaptığımız için çok mutluyuz. Bizimle birlikte bu güzel işle ilgilenen, bu projeyi mümkün kılanlara minnettarız. Ramazan dua ayı, cömertlik ayı, aileyle daha çok birlikte olma ayı. Bağış yapmak isteyenler Givematch aracılığıyla bağışlarının iki katına çıkmasını sağlayabilirler.

Ramazan Kolisi

Muslim Aid İletişim Müdürü Diana Alghoul ise şöyle söylüyor

Muslim Aid, Birleşik krallıktaki en eski kurumlardan biri. Çalışmalarındaki dürüstlük ve şeffaflığı sayesinde yıllardır bu alanda hizmet veriyor. Biz sadece yapılan hayrı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmıyoruz. Yaptıkları bağışlarla insanların kendilerine de yardım etmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Hayatımızı bu işe adadık.

Givematch platformu bağış yapıldıktan sonra iki kişiyle paylaşılan bir link sayesinde toplumda iyiliğin paylaştıkça çoğalmasını sağlıyor. Ramazan ayı bu yardım organizasyonunun bereketini daha da arttırıyor.

Kaynak
aboutislamgivematch

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu