Haberlerİlham Veren ProjelerNijerYardım Faaliyetleri

Türkiye’deki Öğrencilerden Nijer’e Gönül Köprüsü

Çoğu zaman sahip olduğumuz nimetlerin farkında olamıyoruz. Kaçımız çocukken oyuncaklarımızı nimet bildik? Yahut okula başlarken büyük bir hevesle aldığımız rengarenk kalemleri, şekil şekil kokulu silgileri? Oysa biraz ötemizde oyuncağını kendisi yapan, eksik materyallerle öğrenimini tamamlamaya çalışan minik kardeşlerimiz var. Bugün sizlere bu minik kalplere mutluluk götüren üniversiteli gönüllülerin projesinden bahsedeceğiz.

Türkiye’den bir grup gönüllü öğrenci Nijer’in başkentine bağlı bir köyün ilkokul öğrencilerine TİKA aracılığıyla ‘Tecrübe Paylaşım Programı’ çerçevesinde hediyeler götürdü. Öğrenciler, Nijer’deki bir okulu ziyaret ederek okulun ve okula bağlı mescidin onarım çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeki Öztürk, bu programın ülkemizdeki üniversite öğrencileri ile Afrika, Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve TİKA’nın hizmet projelerinde bulunduğu her yerdeki üniversite öğrencileri arasında sadakat köprüleri kurmayı hedeflediğini söylüyor.

Program çerçevesinde yaklaşık 500 Türk öğrencinin bir sene içerisinde 30 ülkeyi ziyaret ederek, bu ülkelerdeki Türk sivil toplum kuruluşları hakkında inceleme yapmayı hedeflediğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu