İslamofobiHaberlerİlham Veren Projeler

Wisconsin Müslüman Projesi

Son yıllarda artan İslamofobi ile, Müslüman olmayanların İslam ve Müslümanlar hakkındaki genel düşüncelerini biliyoruz. Wisconsin’de bu düşünce ve algıları değiştirmek amacıyla yeni bir proje başlatıldı. Wisconsin Müslüman Projesi bölgede yaşayan Müslümanların yaşamlarına bir bakış sunuyor.

Proje gayrimüslimlerin İslam hakkında ön yargılarını yıkmayı hedefleyen gezici bir fotoğraf sergisi ve bir PBS Wisconsin özel programını kapsıyor. Ayrıca bölgedeki Müslümanların katkılarını ortaya koymak, eğitim kaynakları oluşturmak ve yanlış temsillere karşı medya için içerik üretmeyi amaçlıyor. Müslüman Wisconsinlilerin hikâyeleri eyalet genelindeki toplulukların önemli bir parçasını oluşturuyor ve proje on altı Müslüman aileye odaklanıyor. İnsanların Müslümanlar hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve empati kurmasını teşvik etmek için, PBS Wisconsin, Milwaukee Müslüman Kadınlar Koalisyonu ve We Are Many-United Against Hate gibi sivil toplum kuruluşları birlikte çalışıyor.

We Are Many-United Against Hate kuruluşun başkanı ve kurucusu Masood Akhtar proje hakkında şöyle söylüyor:

Genel olarak konuşursak, bazı insanlar İslam ve Müslümanlar hakkında yanlış düşüncelere sahip ve biz bu proje ile bunu değiştirmek istiyoruz.

Kaynak
aboutislamunited-against-hate

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu