Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
RamazanHaberlerİngiltere

Chelsea’den Stamford Bridge’de İftar Organizasyonu

Taraftarı olduğunuz bir futbol kulübünün stadyumunda maçını izlerken kendinizi oraya ait hissedersiniz çünkü binlerce insanla birlikte aynı duyguları paylaşırsınız. Peki Ramazan ayında stadyumda aynı taraftarlarla iftar sofrasında aynı duyguları paylaşmak nasıl olurdu? Gelin bunun cevabı için haberimize bakalım. İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea, Stamford Bridge’de iftar yemeğine ev sahipliği yaptı.

26 Mart günü gerçekleşen iftar için internet sitesinden bir duyuru paylaşan kulüp açıklamada Chelsea Vakfı tarafından Stamford Bridge saha kenarında bir iftara ev sahipliği yapacağını duyurdu. Ayrıca bu iftar programının Premier Lig tarihinde bir ilk olduğu da belirtildi. İftara, bölgedeki yerel cami cemaati, Chelsea’nin Müslüman taraftarları ve Chelsea futbol kulübü personelleri davet edildi.

Chelsea Vakfı başkanı Simon Taylor ise bir iftar düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getirerek şöyle söyledi:

Ramazan Çadırı Projesi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz bu iftar organizasyonunu duyurmaktan mutluluk duyuyorum ve bunu yapan ilk Premier Lig kulübü olmaktan son derece gururluyuz. Ramazan’ı ve Müslüman topluluğumuzu tanımak, dini hoşgörüyü teşvik etme çalışmalarımızın çok önemli bir yönüdür.

Ramazan Çadırı Projesi

Iftar
Düzenlenen İftar Programından

Düzenlenen iftar, toplulukları bir araya getirme ve Ramazan anlayışını geliştirme misyonuyla 2013 yılında kurulan ödüllü bir hayır kurumu olan Ramazan Çadırı Projesi ile iş birliği içinde yürütüldü.

Ramazan Çadırı Projesi’nin kurucusu ve CEO’su Omar Salha:

Geçtiğimiz on yılda Ramazan Çadırı Projesi, Ramazan Bayramı ve iftarlar aracılığıyla her türden yarım milyondan fazla insanı bir araya getirdi. 10. yıl dönümümüz ve 2023 temamız olan ‘Aidiyet’ vesilesiyle Stamford Bridge’de bu iftar organizasyonunu gerçekleştirmekten ve futbolda hoşgörüyü benimseyen Chelsea futbol kulübü ile ortak çalışmaktan onur duyuyoruz.

Aslında Chelsea, sahasını Müslümanlara açan tek İngiliz kulübü değil. Son birkaç yılda, Blackburn Rovers futbol kulübü Müslüman aileleri Kurban Bayramı namazı için Ewood Park’ta toplanmaya davet etmişti. Ayrıca Blacburn Rovers’ın stadyumunda Müslüman taraftarları için mescit açtığı haberini de sitemizden okuyabilirsiniz…

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu