Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Çocuk Köşesi

“Çocuklar İçin Siyer” Programı Bekir Develi YouTube Kanalında

Çoğumuzun çocukken örnek aldığı, adını/hikayesini duyunca heyecanlandığı, gördüğünde yanına sokulup konuşmak istediği süper kahramanları olmuştur. Yanı başımızdaki aile bireylerimizden tutun da masallarda gördüğümüz hayali kahramanlara kadar birçok figür vardır bu noktada.

Yaptıklarını yapmak istemiş, sözlerini ezberlemiş, resimlerini çizmiş, “onlar gibi” olmaya çalışmışızdır. Özellikle 0-6 yaş aralığında sahiplendiğimiz o karakterler ömrümüzün sonuna kadar biz fark etmeden bize eşlik eder aslında, bugün bile onları yad eder dururuz.

Peygamberimizin Hayatı Miniklerin Zihninde

Bu kahramanların çocuk zihnimizde ettikleri tesiri göz önüne alarak, süper kahramanı Peygamber Efendimiz (sav) olan çocuklar yetiştirmek bu ümmetin yeşeren fidanlarına nasıl sağlam bir temel kurar hiç düşündünüz mü? Ve peygamberimizin terbiyesinde yetişmiş sahabelerimizin bu serüvene ortaklığıyla yolumuz nasıl şenlenip ışıldar? Biz büyükler olarak elimizin altındaki fidanlara bu nebevi ahlakı sağlam bir şekilde aşılamak için onların çocukluk dönemini büyük ve kaçırılmayacak bir fırsat gibi görebiliriz aslında.

Görülen o ki sayın Bekir Develi bu fırsatı değerlendirmeyi dert edinmiş ve yaklaşık 1 yıldır yürüttüğü Bekir Develi YouTube kanalını bu minvalde bir araç olarak kullanmış. “Muradımız; çocuklarımızın temiz ve kirlenmemiş zihinlerine Efendimiz’in (sav) muhabbetini nakşetmek” diyerek niyetini belirttiği bu proje; ödüllü sunucu Fatma Beyza Tütüncüoğlu’nun benzersiz anlatımı ile “Çocuklar İçin Siyer” programı.

Peygamberimizin Hayati Miniklerin Zihninde
"Çocuklar İçin Siyer" Programı Bekir Develi YouTube Kanalında 1

Şimdilik 30 bölüm süreceği planlanan bu programda, sayın Fatma Beyza Tütüncüoğlu YouTube üzerinden çocuklarla buluşuyor ve 10-15 dakika arasında Peygamber Efendimiz (sav)’in bazı hayat sahnelerini onlara aktarıyor. Anlatımında kullandığı jest ve mimikler, seslendirmeler, arka fonda kullanılan görseller tam çocuklara hitap etmekle birlikte, izleyen yetişkinleri de bir hayli heyecana sürüklüyor.

Sizler de takip etmek ve kaçırılan bölümleri izlemek için Bekir Develi YouTube sayfasını ziyaret edebilir, devamında her Pazar saat 11.00’de bu heyecana eşlik edebilirsiniz.

Allah niyetlerini kabul eylesin der ve çalışmalarının devamında kolaylıklar dileriz. Ve elbette günümüz dünyasındaki tehlikeli içeriklere alternatif olacak nice hayırlı projelerin gelmesi için de dua ederiz.

Programa Ulaşmak “Çocuklar İçin Siyer [PEYGAMBERİMİZİN HAYATI (ASM)] – YouTube” adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu