HaberlerAlmanyaHidayet Öyküleri

Duygusal Video: Hayatının Son Anlarında İslam’ı Kabul Etti

Bu videoda, yaşlı bir adamın ölüm döşeğindeyken Kelime-i Şehadeti nasıl getirdiğini izliyoruz. Duygusal anlar yaşayan baba ile oğul birkaç gün önce sosyal medyada paylaşıldı. Khaleej Times tarafından 13 Ağustos’ta haber yapıldı.

Khaleej Times’in haberine göre ölüm döşeğinde Müslüman olan bu Alman asıllı kişi 75 yaşındaydı. Hasta adamın sağlık durumu, İslam’ı kabul ettiğinde oldukça ciddi görünüyor. Oğlu babasına Kelime-i Şehadeti getirebilmesi için yardım ederken duygusal anlar yaşandı:

Allah’tan başka ilah yoktur ve Hz. Muhammed (a.s.) O’nun kulu ve elçisidir.

Yaşlı adamın oğlu, babası Kelime-i Şehadeti getirdikten sonra gözyaşlarına hâkim olamadı. Babasına sarıldı ve ardından kulağına ezan okudu. Bu videonun tam olarak nerede kaydedildiğine dair herhangi bir bilgiye ulaşamadık. Ama insanların yoğun ilgisi videonun binlerce kişi tarafından izlenmesine yol açtı.

İnsanlar bu duygusal anları, aynı heyecan ve mutlulukla paylaştılar ve birçok yorumda Kelime-i Şehadet tekrar tekrar dile getirilirken şükreden de çoktu.

Ayrıca Pew Forum’a göre, 2010 ile 2016 arası, Almanya’da yaşayan Müslümanların sayısı 3.3 milyondan (Nüfusun 4.1 %) yaklaşık 5 milyona yükselirken, genel nüfus 77.1 milyondan 76.5 milyona düştü. Almanya’da önümüzdeki onyıllarda Müslüman nüfusun yükseleceği öngörülüyor. Çünkü genel olarak Alman asıllı nüfus yaşlı ve az çocuklu aile yapısına sahip. Müslümanlarsa genç ve daha çok çocuk sahibi bir aile yapısında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu