Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerHac-Umreİngiltere

Hac Yoluna Koyulan İngiltereli Müslüman TikTok’ta Meşhur Oldu

TikTok’ta dans ederek, skeçler hazırlayarak takipçilerini eğlendiren hesaplara aşinayız. Peki sadece yürüyerek binlerce kişinin hayranlığını kazanmak? Adam Muhammed, Wolverhampton’dan Mekke’ye uzanan bir hac yolculuğuna çıktı. İngiltereli Müslüman 330 gün sürmesi planlanan bu yolculukta yaşadıklarını tüm dünyaya TikTok aracılığıyla aktarıyor.

Adam Muhammed, bir el arabasıyla tek başına çıktığı bu yolculukta 6 bin kilometrelik mesafeyi yürümeyi, sınırlar ve denizler geçerek bir yıla yakın sürede Mekke’ye ulaşmayı hedefliyor. Maceraperest yolcu yeme, uyuma gibi ihtiyaçlarını da kendisinin inşa ettiği el arabasında karşılayacak. Yoldan günlük canlı yayınlarını paylaşan Muhammed, sosyal medya platformu TikTok’ta şu ana kadar 400.000’den fazla takipçi ve 2,8 milyon beğeniye ulaştı.

Adam Muhammed
Adam Muhammed

Muhammed’in bu yolculuktaki masraflarına ortak olmak için açılan bağış sayfasında şimdiye kadar 20.000 Euro toplanmış. Bağışçılardan biri düşüncelerini: “Onunla saatlerce konuştuktan sonra bütün bunları şöhret ya da para için yapmadığı sonucuna vardım. Adam, hepimizin eşit olduğunu ve kendisinin de kimseden daha iyi olmadığını vurgulamaya çalışıyor. Bu onun için kolay bir yolculuk olmayacak.” şeklinde dile getirmiş.

İnternetten yağan destek mesajları bununla sınırlı değil. GoFundMe sayfasında Emily Jordan ismindeki bir kadın Muhammed’i Northampton’da yürürken gördüğünü, bağış yapmak üzere özel olarak Google’da arattığını yazmış. Shazia Yaqub ise yolculuğu ailecek yakından takip ettiklerini belirterek iyi dileklerini sıralamış. Kısacası çok sayıda insan Muhammed’in çıktığı yolculuğu ilham verici ve desteklemeye değer buluyor. Biz de kendisine ilginç olduğu kadar zahmetli olan bu hac tecrübesinde kolaylıklar diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu