Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerTürkiyeYardım Faaliyetleri

Iraklı Öğrenciler Derneği Deprem için Birlik Oldu

Türkiye’de eğitim gören Iraklı Öğrenciler tarafından kurulan Iraklı Öğrenciler Derneği önderliğinde ve Iraklı iş adamları tarafından desteklenen birçok vakıf bir araya gelerek 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem bölgesi için seferberlik başlattı.

Toplanan koliler

Gerek Türkiye’de okuyan öğrenciler ve yaşayan Iraklı vatandaşlar tarafından gerekse Irak halkı tarafından kampanya ciddi destek gördü.

Deprem yardim alani

İstanbul’da hızlı bir şekilde organize olan Iraklı Öğrenciler yanlarında 100 kişi kapasiteli 70 çadır, gıda, elbise ve daha birçok yardım malzemesini temin ederek 4 tır ile yola çıktı. İlk durakları Kahramanmaraş merkezdi. Bölgedeki resmi kurum ve kuruluşlarla koordine olarak bölgenin ihtiyacına binaen çalışmalarını başlattılar. Öncelikle tırdaki bütün malzemeleri bölgenin genel deposuna yerleştirdiler ve ardından gelen haberleri ekiple beraber teyit edip acil ihtiyaç sahibi köyleri tespit ettiler. Iraklı öğrenciler Kahramanmaraş merkeze uzakta kalan mahalleleri ve köyleri gezerek bölgedeki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştılar.

Deprem bolgesi yardim cadiri

Iraklı Öğrenciler Derneği bölgede bir 15 gün daha kalacak ve derneğin ikinci ekibi 14 Şubat 2023 tarihinde 30 kişilik bir grupla akşam saatlerinde İstanbul’dan Hatay istikametine doğru yola çıkacak. Bölgedeki ekiplerle koordine olarak çalışmalara başlayacaklar.

deprem yeri

Iraklı Öğrenciler Derneği başkanı Amjed Yaser 15 Şubat 2023 sabahında Gaziantep’e geçerek oradaki ekibi organize edip yardım çalışmalarına başlatacak. Iraklı Öğrenciler Derneği aynı anda 3 ilde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edecekler.

Kaynak
Iraklı Öğrenciler Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu