Haberlerİlham Veren Projeler

“İlim ve Medeniyet” Çalışmaya, Üretmeye Devam Ediyor

Bugün sosyal bilimler alanında birbirinden güzel araştırma yazılarını ihtiva eden bir sosyal mecrayı sizlere tanıtmış olacağız. Kendileri, yaptıkları toplumsal, hukuki, ekonomik meselelere dair yazdıkları yazılarla bir bilinç uyandırmayı hedefliyorlar. Öyleyse gelin onları yakından tanıyalım.

İlim ve Medeniyet Topluluğu

ilimvemedeniyet.com, İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan bir cemiyet. 2014 yılında üniversite bünyesinde kurulan İlim ve Medeniyet Topluluğu’ndan hareketle öğrenciler, internet ortamının sağlayacağı olumlu imkanları vasıta olarak değerlendirerek site kurmaya niyetlenmiş.

Hedefi, asırlardır mirasçısı olduğumuz medeniyetin gelişimine katkı sağlamak adına ilmi faaliyetleri geniş kitlelere ulaştırmak olan site, analitik olarak İslam dünyasında yaşanan sorunları, Türkiye’de ve dünyada yapılan akademik çalışmaları çeşitli perspektiflerle mercek altına almaktadır.

Genç Eksenli Bir Fikir Portalı

Cemiyetin bünyesindeki genç ve hareketli yazar kadrosu ile Toplum, Siyaset, Hukuk, Ekonomi, Edebiyat ve Tarih gibi ilmi alanlarda, gerek akademik gerekse de gündeme ilişkin yazılar kaleme alınmakta. Öte yandan İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde faaliyet gösteren İlim ve Medeniyet Topluluğu‘nun düzenlediği okumalar, seminerler, söyleşiler ve kültürel faaliyetler de buradan paylaşılmakta.

Farklı üniversite ve eğitim çalışmalarının eldelerini takip eden, konuk yazarların akademik nitelik taşıyan çalışmaları bünyesine aktaran organizasyon, öğrenci ve hocalar arasındaki bilimsel etkileşimin kurulmasında rol oynamaya gayret etmektedir. Site; konferansları, akademisyenler ile gerçekleştirilen röportajları, yazarlar aracılığıyla kayıt altına almaktadır.

Belirli periyotlarla oluşturduğu dosya konuları ile yazı çağrısında bulunan site, konuk yazarların da katkısıyla başlıklar altında farklı çalışmaları bünyesine dahil etmekte. İnternet ağıyla geniş kitlelere ulaşabilen ilimvemedeniyet.com, yazar kitlesini ve ziyaretçi sayısını günden güne artırmakta. Grup dinamizmi ile hareketini sürdüren site, konuk yazarların sağladığı katkılarla da kendisini beslemektedir.

Bu güzel yolda emek veren İlim ve Medeniyet Topluluğuna bizler de Bi’ Dünya Haber ekibi olarak muvaffakiyetler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu