Güney Florida’da Bulunan İslami Okullardan Bahamalar’a Yardım

Dünya üzerinde gerçekleşen doğal afetleri engelleyemeyebiliriz belki ama aldığımız tahribatları ve yaraları beraber sarabiliriz. Dorian Kasırgası’nın vurduğu Bahamalar ve Güney Floridalı Müslüman okulların bölge halkına yardımı tam da bunun örneği olsa gerek.

Güney Florida’da yaşayan Müslüman öğrenciler ve aileleri Dorian Kasırgası’ndan etkilenen Bahama halkına el uzatmak amacıyla bir yardım toplama organizasyonu düzenledi. Yardıma destek olan kurumlardan Miami İslam Okulu müdür yardımcısı şunları kaydediyor:

“Dinimizin esaslarından biri, yardıma ihtiyaç duyanlara yardımda bulunmaktır. İşte biz de burada öğrencilerimize bu bilinci veriyoruz.”

Miami İslam Okulu da dahil olmak üzere çeşitli Müslüman topluluklar (organizasyonlar) 25.000$ değere sahip yardım malzemesi topladı. Gönüllüler tarafından 20 m’lik nakliye konteyneri yemek, su ve çeşitli yardım malzemeleri ile yüklendi ve Bahamalar’da zor durumda olan halka gönderildi.

Bu yardım girişimi, Müslümanların Bahamalar’a yardım amacıyla düzenlediği ilk organizasyon değil. Eylül ayında Güney Florida’da bulunan 21 camide toplanan yardımlar da Bahamalar’a ulaştırılmıştı. Dorian Kasırgası Bahamalar’ı vuran en güçlü doğal afet olarak kayıtlara geçti. Arkasında onulmaz izler bırakan, çoğu binayı yerle bir eden kasırga sonucu en az 70.000 kişinin evsiz kaldığı tahmin ediliyor.

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir”

hadis-i şerifini düstur edinip gereğini yerine getirmek için çabalayan kardeşlerimizin gayretleri kalplerimizi ısıttı. Böyle güzelliklere vesile olabilmeyi Rabbim bizlere de nasip eylesin.

Diğer Güzel Haberler

Hikayesi, çaba ve gayretiyle Müslüman olan ve olmayan birçok kişiye ilham oldu. Öyle ki ateist bir yazar bile “Senin hikayeni okuduktan sonra umuyorum ki Tanrı vardır ve seni ödüllendirir.” demekten kendini alamadı. Okumak İçin Tıklayın

Hollanda’da bir grup gönüllü, Çin’in, Sincan Uygur özerk bölgesindeki insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmak ve 10 aydır Amsterdam’da tek başına gösteri yapan Uygur Türkü Abdurehim Gheni’ye destek olmak için artık Hollanda ile özdeşleşmiş bir yol seçtiler ve 80 kilometrelik bir bisiklet turu düzenlediler. Okumak İçin Tıklayın

Endonezyalı Maria Marghani Mohammed, 2017 yılının en yaşlı hacıları arasında! Kendisi 104 yaşında olan teyzemiz, Kral Abdulaziz Uluslararası Havaalanı’nda özellikle Kültür Bakanı Abdulhaliq al-Zahrani tarafından memnuniyetle karşılandı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz