Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerNijerya

Nijerya’da İslami Okula En İyi Eğitim Kalitesi Ödülü

İslam, doğumumuzdan ölümümüze kadar hayatın her noktasına temas eder. Eğitim de dinimizin temas ettiği kapsamlı bir süreçtir. Bu haberimizde Nijerya’da İslami bir okulun aldığı ödülden bahsedeceğiz. 

Nijerya-Lagos’ta bir İslami Okul olan Lekki Müslüman Anaokulu ve İlkokulları (LMS), 2023-Batı Afrika Kaliteli Eğitim Ödüllerinde en iyi dereceye sahip oldu. Ödül, Lagos-Sheraton Otelinde düzenlenen özel bir törenle ödülleri takdim edildi. 

Lekki Müslüman Ümmeti (LEMU) kurumunun başkanı Alhaji Sola Labinjo, duyduğu mutluluğu şu ifadelerle dile getirdi: “Bu ödülü kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Lekki Müslüman Ümmeti (LEMU) Okul Yönetim Kuruluna ve özel olarak da okul idarecisine en içten tebriklerimi iletiyorum.” Bu sözlerinin yanı sıra hedefe henüz ulaşılmadığı ve en iyisi için rehavete kapılmadan yol alınması gerektiği hususunda okul yönetimine tavsiyede bulundu. 

Ödül için Eylül 2022’den bu yana okulun faaliyetleri takip edildi. Organizatör ekibi, okullara  ödülü hak edeni seçmek için ebeveyn kılığında gözlemciler de gönderdiklerini söyledi. 

Yönetim Kurulu Başkanı ve Lagos Eyaleti eski başsavcısı Alhaji Adeniji Kazeem, bu başarısından dolayı okula övgüde bulundu. “Kurulun görevi kalite ve mükemmellik standardını sağlamaktır. Bu ödül kurulun bu görevini yerine getirme çabasını doğrulamıştır.” dedi. 

lekki okulu
Lekki Müslüman Anaokulu ve İlkokulu

Lekki Müslüman Anaokulu ve İlkokulu, Eylül 2016’da faaliyete başladı. Yüksek kalitesi, Lagos Eyalet Hükümeti-Eğitim Kalite Güvence Dairesi tarafından onaylandı. 

Bunlara ek olarak dünya çapında Nijeryalı Müslüman öğrencilerin başarı öyküleri de göze çarpıyor. Nijerya, Lagos’tan Fareedah Oyolola, Ağustos 2021’de John Hopkins Yetenekli Gençlik Merkezi (CTY) tarafından dünyanın en parlak öğrencisi seçildi. Yine, Nijeryalı Müslüman kız öğrenci Saheela Ibraheem de “Dünyanın En Zeki 50 Genç” listesinde yer aldı. 

Görüldüğü üzere, her coğrafyada, İslam’la güzelleşen, değerlenen ve güzel bir anlatının öznesi olabilen hikayeler mevcut. Öyle ki, ancak bu istikamette atılan samimi adımlar zamanın ötesine geçebilmekte.

Kaynak
AboutIslam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu