HaberlerİngiltereYardım Faaliyetleri

Mesut Özil Çocuklar İçin Gıda Yardımında Bulundu

Dünya üzerinde açlık ve susuzlukla mücadele eden çocuklara yardım eden birçok faaliyet mevcut. Bu doğrultuda yaptığı yardım ve bağışlarla adından çokça söz ettiren Müslüman Türk futbolcu Mesut Özil‘in geçtiğimiz kasım ayında yapmış olduğu bir yardım faaliyetinden bahsedeceğiz bu haberimizde sizlere.

Manchester United’lı futbolcu Marcus Rashford, kış tatillerinde çocuklar için ücretsiz gıda sağlamayı amaçlayan yeni girişimini “Hiçbir çocuk aç kalmamalı” ilkesiyle gerçekleştirdi. Kampanya ivme kazandıkça Arsenalli Müslüman orta saha oyuncusu Mesut Özil de Londra’nın kuzeyinde bulunan okullara hafta boyunca her gün 1400 adet gıda dağıtımı yapılmasına öncülük etti.

Mesut Özil özellikle pandemi döneminin başlangıcında yoksul ailelere, evsiz barınaklarına ve mültecilere destek veren hayır kurumlarına sağlıklı gıda sağlamak için Alman Şef Stefan Pappert ile beraber çalıştı. Özellikle Londra’nın kuzeyindeki Brent, Burnt Oak ve Edgware’de bulunan ihtiyaç sahibi topluluklara binlerce gıda dağıtımına odaklanıldı. Sky News’in haberine göre Özil,”Yarı dönem boyunca çok fazla çocuk gıda açısından zor durumda kalıyor.” diyor ve ekliyor:

“Hiçbir çocuk aç kalmamalı. Bu en önemli şey ve yardım edebileceğim yerlere yardım edeceğim. Sağlıklı gıdalar her çocuk için ulaşılabilir olmalı. Gıdanın sağlıklı, besleyici ve doyurucu bir şekilde hazırlanmasıyla ilgili önemli bir vurgu var. Bu yüzden arkadaşım Alberto Franceschi’nin İtalya’dan gönderdiği en iyi organik makarnayı kullanıyoruz. Sağlıklı yiyecekler çocuklar için bir ayrıcalık olmamalı, bu olması gereken şey.”

Mesut Ozil
Mesut Özil Çocuklar İçin Gıda Yardımında Bulundu 1

Özil, Rashford’un girişimine katılan tek Müslüman değil. Geçtiğimiz hafta Oxford Merkez Camii pazartesiden cuma gününe kadar binlerce ücretsiz gıda sağlamak için çalıştı. Ayrıca benzer bir planın aralık ayında okul tatili boyunca uygulanacağını duyurdular.

Cömert Bir Futbolcu: Mesut Özil

Bu yılın başlarında Özil ayrıca Ramazan ayında Müslümanlara yardım için Türk bir hayır kurumuna 80.000₤ bağışta bulundu. Özil yardım çalışmalarında cömert olduğu gibi aynı zamanda Rays of Sunshine yardım kurumunun da bir elçisi.

Özil ayrıca Alman ve İsveç doktorlarla çalışan ve çocukların ihtiyacı olan ameliyatları gerçekleştiren BigShoe yardım kurumunun da büyük bir destekçisi. Kendisi evlilik kutlaması olarak 1000 çocuğun hayatını değiştirecek ameliyat masrafını karşılamıştı. 2018 yılının mayıs ayında Özil farklı yardım faaliyetlerini desteklemek için Arsenal’in yıllık yardım toplama balosunda özel üretim “Yenilmezler” Rolex saatine 30.000₤ harcamıştı.

Mesut Özil yardım faaliyetlerine verdiği destek ile esasen toplumda öne çıkmış diğer isimlere örnek oluyor ve kazandığımız parada ihtiyaç sahiplerinin de hakkı olduğunu hatırlatıyor. Özil gibi vesileler ile yardımın gitmediği bir coğrafyanın kalmaması duasıyla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu