Mesut Özil Düğünü Şerefine Binlerce Kişiye Yardım Ediyor

0
543
Mesut Özil Düğün

Tüketim ve enâniyetin arttığı çağımızda, iyi insanların varlığı ümitlerimizi canlı tutuyor. İnsanlık boyunca var olan, infak, ihsan ve îsar gibi güzel duyguların yaşatıldığını, bugünlerde birçok alanda görüyoruz. Kendi mutluluğunun yanı sıra, diğer insanların da mutlu olması için çabalamak şüphesiz en güzel duygu ve uğraşlardan biri… Bugün sizlerle paylaşacağımız haberde, düğün hediyesi olarak ihtiyaç sahibi çocuklara yardım gönderen Mesut Özil var.

Yaptığı yardımlarla insanlara örnek oluyor

 Arsenal’de forma giyen oyuncu birçok kez attığı goller ile gündeme gelse de, yardım kuruluşlarıyla birçok projeye de imza atıyor. Dünya üzerinde futbol piyasasında dönen milyon liraların bu şekilde değerlendirilmesi bakımından ve ihtiyaç sahiplerine yardım etme çabasında bulunması onun ayrıcalığını kat be kat arttırıyor. Mesut Özil, diğer futbolculara da örnek olarak bu yardımların sürekliliği için çalışıyor.

BigShoe 1

Geçtiğimiz hafta Oyuncu Amine Gülşe ile Türkiye’de düğün yapan Özil, vatanında dünya evine girmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Çift, düğün hediyesi olarak ihtiyaç sahibi çocuklar için büyük bir plan yaptı ve birlikte proje yürüttüğü ‘’Big Shoe Vakfı’’na bağış yaparak 1000 çocuğun ameliyat masraflarını karşıladığını açıkladı.

Ünlü Çift,  sosyal medyadan hayranlarına ve düğüne katılan davetlilerden hediye olarak, BigShoe’ya veya diğer yardım kuruluşlarına bağış yapmalarını istedi. Böylece, birçok çocuğun hayati tehlikelerini atlatmalarına vesile olarak, onlara en güzel hediyeyi vermiş olacaklarını belirtti. Ayrıca Türkiye sınırlarında yaşayan Suriyeli mültecileri de unutmadılar ve Kızılay’a büyükçe bir yardım yaparak yaklaşık 16.000 mültecinin yemek ihtiyacını karşıladılar.

BigShoe Mesut Özil 2

Umuyoruz ki, bu güzel çiftin yaptığı erdemli davranış hepimize örnek olur ve iyi insanların günden güne arttığına şahit oluruz…

Kaynaklar

  1. BigShoe, https://www.bigshoe.info
  2. BigShoe Mesut Özil, https://www.bigshoe.info
Önceki İçerikÜsküdar’da Güzel Bir Gelenek Başlıyor
Sonraki İçerikKerim Ladinam: Tek Kılavuzum Kur’an’dı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz