EğitimHaberlerKanadaÖrnek İnsanlar

Öğrencilerinin Yüzünde Tebessüm Oluşturan Öğretmen: Iman Al-Areibi

Gülümsemenin sadaka olduğu hadis-i şerif ile sabittir. Peki, ya birinin gülümsemesine vesile olmak? Hiç şüphesiz gülümsemeye sebebiyet vermek de bir o kadar güzel. Bu haberimizde sizi seksen öğrencisinin her birine tek tek mektup yazan öğretmen Iman alAreibi ile tanıştıralım.

Kanada’nın Ontario eyaletinde pandemi kararları, öğrencilerin 2022 yılına okullarından ayrı bir şekilde, karantinada girmelerine sebep oldu. London şehrindeki H.B. Beal Lisesi öğretmenlerinden Iman al-Areibi, öğrencilerine bu süreçte onları düşünen biri olduğunu göstermek istedi. Alışılmadık bir yöntem izlemeyi tercih eden öğretmen, seksen öğrencisinin her birine ayrı ayrı mektup yazıp evlerine postaladı.

Bu zorlu günlerde öğrencilerinin yüzünü gülümsetmek istediğini belirtirken “Pandemi koşullarının arkadaş iletişimini koparması, öğrencilerin daha kaygılı ve yalnız hissetmelerine yol açtı. Her şeyin düzeleceğini bilmelerini istedim. Kendilerine özel olan mektuplarını aldıklarında nasıl hissedeceklerini kestirebiliyordum.” diyor.

Areibi’nin öğrencilerinden biri olan Meredith Lewkowitz öğretmenine teşekkürlerini iletirken, bu durumun ne kadar önemsendiklerini gösterdiğini ekliyor. Kendisine gelen mektup ise şu şekilde:

Sevgili Meredith, Şimdiye kadar geçirdiğimiz harika eğitim yılı için sana teşekkür ederim. Sınıf ve okul içerisinde göstermiş olduğun sıkı çalışmaların için de. Kendin olduğun için teşekkürler! Öz bakım, başarı ve fırsatlarla dolu harika ve güvenli bir yıl geçirmeni diliyorum. Sen, her zaman önceliklisin! Seni tekrardan görmeyi dört gözle bekliyorum.

Öğretmen, öğrencilerinin birçoğunun elektronik posta aracılığıyla kendisine geri dönüş yaptığını söylüyor. Öğrencilerinin yüzünde tebessüm oluşturmaya devam ediyor. Al-Areibi, ilerleyen süreçte karantinanın bitmesiyle planladığı etkinlikleri gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Kaynak
aboutislamici.radio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu