HaberlerİsveçYardım Faaliyetleri

İsveç’te Evsizlere Destek

Kış aylarının çetin geçtiği İsveç‘te İslam Kültürü Birliği gönüllüleri herkese örnek olacak bir uygulama başlattı. Evsiz insanlar için kıyafet ve yemek yardımı yapmak amacıyla İsveç’teki ikinci en eski cami olan Malmö Cami‘nde toplanan Müslüman gönüllüler, ihtiyaç sahiplerine erzak yardımının yanında manevi destekte de bulundular. Cami gönüllülerinden olan Eva:

Dışarıda sokakta yaşıyor olmanız sizi belki de kimsesiz ve insanlar tarafından görülmez hissettiriyor olabilir ama burada insanlarla iletişim içinde oluyorsunuz ve birbirinizi daha yakından tanımaya çalışıyorsunuz, evsiz olduğunuz için değil bir birey olduğunuz için.

Ihtiyac Sahiplerine Erzak Yardimi

Camilerin toplumsal birliği nasıl sağladığının güzel bir örneği olan bu uygulama sadece Müslümanlara yönelik olmadığının aynı zamanda din, etnik köken gözetmeksizin herkese kapılarını açtıklarını da şu sözlerle ifade ediyorlar:

Din, etnik arka plan ya da cinsiyeti ne olursa olsun herkese açıktır. Yardım uygulamasının sadece yemek yardımı değil, sosyalleşme , bir araya getirme ve işsizlik ev gibi diğer konularda da yardım etmeye çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu