Hidayet ÖyküleriAmerika Birleşik DevletleriHaberler

Ünlü Güreşçi Umaga’nın Oğlu Müslüman Oldu

Malcom X’in dediği gibi “düşünmek için en iyi yer ya üniversite ya da hapishanedir.” Sizlerle daha önce de paylaşmış olduğumuz bazı şehadet haberleri gibi, bu haberimiz de İslam ile hapishanede şereflenen bir Müslüman ile ilgili.

Samao asıllı Amerikan Güreşçi Eddie Fatu, ringdeki ismi ile Umaga’nın yirmi yedi yaşındaki oğlu Zilla Fatu şehadetini yayınladığı bir videoda duyurdu. On beş yaşında hırsızlık suçlaması ile cezaevine giren Zilla hapishanede İslam ile ilgili araştırma yapmaya başladı ve dindar Müslümanların nasıl bir hayat sürdüğünü öğrendi. Hapishanedeki Müslüman mahkumlardan da İslam dini ile ilgili devamlı bir şeyler öğrenmeye çalıştı. 3 Nisan 2022 tarihi ise onun için yeni bir başlangıçtı ve Müslüman oldu.

İslam ile hayatında güzel gelişmelerin olduğunu, hala İslam’ı öğrenmeye çalıştığını ve mükemmel olamasa da elinden geleni yapmaya çalıştığından bahsetti. Sosyal medya platformlarını ise yeni bir Müslüman olarak, bu yolculuğunu paylaşarak; İslam hakkında farkındalık oluşturmak ve insanlara ilham vermek için kullanmayı planladığını açıkladı.

Kaynak
AboutIslam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu