HaberlerHidayet Öyküleri

Şef Marco Pierre White’ın oğlu JR Müslüman Oldu

İslam dini o kadar etkileyicidir ki hayatın kötü yüzüyle karşılaşan JR, hapishanede İslam’a kavuşmuş ve hayatını baştan sona değiştirmiştir. Ünlü İngiliz şef Marco Pierre White oğlu CBB yıldızı JR, 13 yaşından beri uyuşturucu bağımlılığı için tedavi görüyordu. 17 kez rehabilitasyon tedavisi gördü. Oğlunun rehabilitasyon tedavisi için 1 milyon sterlinden fazla harcadığını açıklayan White, oğlunun Müslüman olmasını desteklediğini belirtti. Oğlu babası için “İlk günden itibaren en büyük destekçim oldu. Çok çalışmama ve ona çok şey yaşatmama rağmen beni asla terk etmedi. Hapse girmek, ona neler yaşattığımı anlamamı sağladı.” dedi.

JR Müslüman Olma Hikayesini Anlattı

JR, bir yıl hapis yattıktan sonra hapishaneden çıktı. Hapishanede yaşadıklarını anlatan JR, hapishanedeki gençlerin İslam hakkında konuşmaları ve Kur’an-ı Kerim okumaları onu etkiledi ve İslam yaşam tarzını benimsemeye karar verdi. Ne kadar İslamiyet’in tüm kurallarına uymadığını belirtse de günde beş kez dua ettiğini ve Allah’tan bağışlama dilediğini belirtti. Onu bu kadar etkilemiş ve Müslüman olmasına sebep olmuş İslamiyet o kadar büyüktür ki JR’ın hayatını büyük ölçüde değiştirmiş ve düzene sokmasına vesile olmuş.

Allah herkese kaldırabileceği bir yük verir. Uyuşturucuya bağımlı olması ve birçok suç işleyip hapishaneye gitmesi onun İslamiyet’e ulaşması için Allah tarafından verilen bir nimet olmuştur diyebiliriz.

Kaynak
aboutislam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu