HaberlerHidayet Öyküleriİngiltere

Ünlü İngiliz YouTuber Jay Palfrey İslam’ı Seçti

İslam ümmetinin belki de en sevindiği gelişmelerden biri de Müslüman kardeşleri arasına bir yenisinin eklenmiş olmasıdır. Ümmet bilinci her zaman tek bir vücut olmayı, çeşitli diller ve ırklar farketmeksizin İslam’ın gidebileceği her yere ve her insana ulaşmayı hedefler. Bu günlerde bize ulaşan tam da bu ümmet bilincini sulayıp yeşermesini sağlayan bir haber ile sizlerle birlikteyiz. Uzun yıllardır ateist olarak yaşadığını söyleyen ünlü genç YouTuber kardeşimiz derin bir iç yolculuğunun ve uzun süreli araştırmalarının sonucunda İslam’a girdiğini açıkladı. Jay Palfrey 16 Ağustos Pazar günü YouTube hesabından paylaştığı bir video ile İslam’a girmenin ilk şartı olan şehadeti Türkiye’de bir camide yerine getirdiğini ve İslam dinini seçtiğini resmen ilan etti.

Her Türlü Karalamaya Rağmen

Allah Teala Kuran-ı Kerim’de de buyurduğu üzere “kim hidayet isterse ben ona hidayeti nasip ederim” buyuruyor. Belki de onlarca gayrimüslim şu sıralar bu arayış silsilesine giriyor ama sadece hidayeti istemek ve pes etmemek için elinden geleni yapan ve gayretinde safi niyeti belli olan insanlara bu şehadet nasip oluyor. 2017 yılından beri birçok Müslüman ülkeyi ve Orta Doğu ülkelerini gezen genç kardeşimiz Jay, İslam ülkelerine giderek oraların kültürel derinliklerini öğrenmek adına ve insanlarını tanımak üzere çeşitli seyahatler düzenliyordu. İslam ülkelerinin batı medyasında yer alan elem verici durumu ve kötü yanlarına rağmen bu yolculuğunu sürdürdü. Kaderlerimiz gayretlerimize aşık ve arayan elbette buluyor. Bu yolculuğu ayakta tutmuş olan da bu olsa gerek diye düşünüyoruz. İnsanın her daim yolda olması ve hakikati arama arzusu.

“Yolculuğum sırasında gezdiğim ülkelerde tanıştığım insanlar ile manevi bir birliktelik kurduğumu hissettim. Müslüman ülkelerde yaşamak ve oranın güzelliklerini görmek, insanların anlayışsız olarak tanımladığı bu dini keşfetmek tam da olmak istediğim bir yol oldu.”

Tarih bu yolculukta bulunanları yazmış, vazgeçmeyenlerden o da hiçbir zaman vazgeçmemiştir. Bu sebeple sevgi ile birlikte yaşananlara pozitif bir pencereden bakarak seyahatlerine devam etmek istiyor. Onun bu bakış açısı ümmete umut, hidayet arayışında olan kardeşlerimize de bir ışık vesilesi oluyor. Sevgi tohumlarını ektiğimizde her zaman yeşerecek bir şeyler oluyor. Sevginin iyileştiriciliğine güvendiğimiz sürece dünyayı çok daha farklı bir yere taşıyabileceğimize inancımız tam olmalı.

 “Seyahatim boyunca bu yaşam tarzının güzelliklerini ve sevgi dolu olmasını, bunu da dünyanın her yerine taşımayı hedefledim. Bu insanların dünyayı daha güzel bir yere dönüştürmelerine şahitlik etmeye ve yaymaya da devam edeceğim.”

kuran

Dünyada birçok ünlü, İslam dinini seçmeye devam ediyor. Bizleri mutlu eden haberleri almaya ve size aktarmaya devam ediyoruz. Daha 1 ay önce Letonyalı halter şampiyonu Rebecca Koha İslam’ı seçti. Ondan önce de Amerikalı ünlü vokalist Della Miles İslam’a girdiğini açıklamıştı. Della zamanında Michel Jackson ve Whitney Houston’un da vokalliğini yapmıştı. 2018 yılında da yine ünlü şarkı yazarı Sinéad O’Connor İslam dinine girdiğini açıklamıştı. Hak din olan İslam, yüceliğini ve eksiksiz bir şekilde yüzyıllarca süregelen kitabını dünyanın her yerinde, en ücra köşelerinde bile tek hakikat olarak yaymaya devam ediyor. Muhakkak Allah hidayet isteyene yardımını gönderecektir. Hak gelecek ve batıl her zaman zâil olmaya mahkûm kalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu