Yardım Faaliyetleri

York Cami, Aşevine Ev Sahipliği Yapıyor

“Onlar, yiyeceklerini yoksula, yetime ve esire ikram ederler. (Ve şöyle derler:) Biz sizi Allah rızâsı için doyuruyoruz; sizden ne bir karşılık ne de bir teşekkür bekliyoruz. (İnsan, 8-9)” 

İnsanlar Allah’ın rızasını kazanmak için yoksullara, yetimlere yardım etmekle görevlidirler. Bu bilinçle, mükâfatını Allah’tan bekleyen York’taki bir cami, inançları ne olursa olsun savunmasız ve ihtiyaç sahiplerine yardım etmek amacıyla aşevine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Projeye Öncü Olanlar

Faizal Mohamudbuccus ve Mehboob Surve’nin öncülüğünde açılan aşevi, ihtiyaç sahibi olan York halkına çorba, sandviç, kek ve içecek sağlayacak. Konu ile ilgili York Cami Aşevi Başkanı Mohamudbuccus:

york cami

“York Cami kapıları insanların ziyaret etmesi ve İslam hakkında bilgi edinmesi için her zaman açıktır. Ayrıca North Yorkshire Polisi, York Belediyesi ve Refugee Action York (RAY) ile birlikte çalışarak bize katılmalarını ve ihtiyacı olan herkese danışmanlık hizmeti sunmalarını istiyoruz. Amacımız burayı sadece yiyecek ve içecek için değil, genel tavsiye için de bir toplum merkezi haline getirmek.”

Aşevinin resmi açılışı 14 Eylül Perşembe günü öğlen saatlerinde yapılacak ve düzenli olarak etkinliklere ev sahipliği yapacak. Aşevi ve toplum merkezi amacı taşıyan bu organizasyon hem dayanışmayı teşvik etmek için önemli bir adım hem de İslam dininin temsili için güzel bir örnek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu