HaberlerTürkiye

Yurt Odasında Ödenmiş Bir Vefa Borcu

Covid-19… Son 5 aydır sağlıktan eğitime, teknolojiden dini hayata, psikolojiden sosyolojiye kadar hayatımızın her alanında büyük etkiler uyandıran bir virüs salgını var. Toplumsal ve bireysel olarak bu salgına karşı aldığımız tedbirler ile mücadele etmeye devam ediyoruz.

Bugüne kadar alınan tedbirlerin bir kısmı da uluslararası seyahatler üzerineydi. Özellikle pandemi sürecinin başlarında, yurt dışından ülkemize giriş yapan vatandaşlarımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın himayesindeki devlet yurtlarında 14 gün boyunca misafir ediliyordu. Bu dönemlerde vatandaşların hiçbir ihtiyaçları ihmal edilmiyor, personeller tarafından kaldıkları odalarda kendilerine konforlu ve güvenli şekilde hizmet ediliyordu. Öyle ki, misafirlerin okuyacağı kitaptan, yapacağı spora kadar birçok araç ve gereçleri düşünülmüştü. Misafirlerden bazıları gördükleri bu hizmete karşılık sayısız minnet ve vefa borcu duydular. Bu haberimiz vesilesi ile bizler, pandemi sebebiyle misafir edilmiş bir vatandaşımızın gösterdiği iyiliği sizlere aktarmayı umuyoruz.

İsmini belirtmeyen vatandaşımız, kaldığı odada bulduğu Kur’an-ı Kerim’in içerisine 400 Euro ile bir not bırakmış. Bıraktığı notta ise firmasının zekâtı olması amacıyla parayı öğrencilere verdiğini ve onlara teşekkür ettiğini iletmiş, onlardan helallik istemiş. 14 gün sonra odayı temizlemeye gelen görevliler ise buldukları notu yurt yetkililerine iletmiş.

Böylesi güzel bir iyilikle pandemi sürecinde bizleri gülümsettiği için vatandaşımıza teşekkürlerimizi iletiyor, kendisine sağlıklı günler diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu