Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Bizden Haberler

99 Gün 99 Esma Projesini Tamamladık!

Jenny Molendyk hanımefendinin #99namesproject hashtagi ile başlattığı projesinden hareketle projeye destek olmak için biz neler yapabiliriz diye düşündük ve Bi’ Dünya Haber ekibi olarak Ramazan ayına kadar her gün Allah’ın 99 isminden birini öğreneceğimiz ve öğrendiklerimizi pekiştirmemizi sağlayacak çeşitli görevleri tamamlayacağımız bir süreç planladık. 

Proje kapsamında 99 gün boyunca Allah Teala’nın birer ismini öğrendik. Bu öğrenmenin sadece ezber boyutunda kalmaması için Kur’an-ı Kerim’de geçtiği ayetlerden örneklerle anlamaya ve tefekkür etmeye çalıştık. Günlük görevlerle de bu isimlerin pekişmesini ve aslında yaşamın her alanında dikkatle bakıldığında Allah Teala’nın isimlerinin tecellisini görebileceğimizi idrak etmeye çalıştık.

Günlük zikir ve dualarla hem dilimizi mâlâyâniden uzak tutup Allah’ın isimlerini anmış olduk hem de dualarımıza Allah’ın isimlerini katarak dualarımızın bereketlenmesine vesile olduk. Okuma görevlerimizle dünyanın dört bir yanında yaşanılan hadiselerin her birinde isimlerin nasıl tecelli ettiğini fark etme imkânı bulduk. İzleme/ dinleme görevlerimizle de zaman zaman isimleri daha kapsamlı şekilde anlamaya vesile olan videolar izledik kimi zaman da başka insanların, Allah Teala’nın isimlerinin tecellilerini nasıl tecrübe ettiklerini onların ağızlarından dinledik. Son olarak da haftalık testler hazırlayarak tüm bu öğrendiklerimizin pekişmesini sağladık.

Uzun lafın kısası, 99 Gün 99 Esma Projesi sayesinde hem Allah’ın isimlerini öğrenmeye çalıştık hem de üzerlerine uzun uzun düşünmeye çalıştık. Mevla bu projeyi herkes için istifadeli eylesin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu