Hakkımızda

2018 yılında faaliyete geçen Bi’ Dünya Haber, her kesimden insanın takip edebileceği, dünya Müslümanlarının neler yaptığına dair haber alabileceği bir sosyal içerik platformudur.

-Sitemizde; dünyanın dört bir yanından Müslümanların gerek bireysel gerek kurumsal faaliyetlerine dair kültürel, bilimsel, tarihsel, sanatsal ve toplumsal konularda ve daha pek çok alanda yüzlerce haber, tematik içerik, makale, liste ve video bulabilirsiniz.
-Bi’ Dünya Haber, herhangi bir kurumsal çatı altında olmayıp, hiçbir cemaat yahut grup tarafından da organize edilmemektedir. Ayrıca hiçbir kanaat önderi veya topluma mâl olmuş şahısla irtibatlı değildir.Bir grup üniversite öğrencisi tarafından ideal edinilmiş olup, bir sivil toplum projesi olarak organize edilmiş tamamen gönüllü ve bağımsız bir teşekküldür.
-Bi’ Dünya Haber toplumsal görüşün tam ortasında durup tüm siyasi görüşlere ve gruplara mesafelidir.
-Bi’ Dünya Haber, dünya Müslümanlarına dair fikir, proje ve toplumsal hareketliliklerden yalnızca yapıcı, umut verici, olumlu ve örnek teşkil eden haberleri yayınlar. Dolayısıyla kan, vahşet, terör ve saldırı gibi toplumsal sağlığı zedeleyici haberleri ihtiva edinmez.
-Hedeflenen ilkeler gereğince her yaştan insanın okuyabileceği bir bilgi paylaşım ağı tesis eder. Kaliteli ve kendine has içerikler üretir. Toplumun insani, kültürel ve ahlaki gelişimine katkıda bulunmayı en birincil vazife olarak görür.
-Bi’ Dünya Haber kar amacı gütmez. Bütün iş ve sorumluluklarını gönüllülerinden oluşan ekibiyle yani üniversite öğrencilerince gerçekleştirir. Fakat bağış ve/veya sponsor tekliflerini de değerlendirir.
-Bi’ Dünya Haber ağlarında yayınlanan tüm içerikler (ses, görüntü, yazı, video…) telif hakları kapsamında olmakla beraber, ticari marka ve her tür fikri mülkiyet hakkı, Bi’ Dünya Haber’e aittir.

Proje Sahibi/Yürütücüsü : Hakan Emin Öztürk

İletişim için: hakaneminozturk(@)hotmail.com

Basında Biz

Genç Dergisi- Ümmet Coğrafyasından Güzel Haberler Vermek İstiyoruz (Röportaj)

Karar Gazetesi/ Hakan Albayrak – Bi’ Dünya Haber

Milat Gazetesi – Müslümanların sesi oldular