Bi’ Dünya Ramazan Kitabımız Çıktı

0
164
Bi' Dünya Ramazan Kitabımız Çıktı

Hanelerimizin bereketi, çocukların neşesi, İslam aleminin hasretle beklediği mübarek ramazan ayına sayılı günler kala müjdeli bir haberle çalıyoruz kapınızı. Bi’ Dünya Haber kitaplığının ilk kitabı Bi’ Dünya Ramazan çıktı!


2018 yılında “Dünya genelinde Müslümanlar neler yapıyor?” sorusuna olumlu, güzel, ilham verici, umut aşılayan ve bilgilendirici yanıtlar verebilmek adına kurulan Bi’ Dünya Haber platformunda daha önce farklı ülkelerden farklı kişilerle yaptığımız röportajlarla Ramazan Söyleşileri serisi hazırlamıştık. Bu seride yer alan söyleşilerden yola çıkarak yürütülen daha geniş kapsamlı bir çalışma neticesinde Bi’ Dünya Ramazan kitabını istifadenize sunuyoruz. Bu kitapta “Dünyanın farklı coğrafyalarında Müslümanlar ramazan ayını nasıl yaşıyor?” sorusuna cevap bulabileceksiniz. Elleriniz kitabın sayfalarında gezindikçe aklınız ve kalbiniz de kıta kıta, ülke ülke dolaşıyor olacak.

Filipinler’den Afganistan’a, Arjantin’den Bangladeş’e dünyanın her kıtasından toplamda yirmi iki ülkeden Müslümanların ramazan tecrübesine ortak olacağınız bu kitapta yeri gelecek Endonezya’nın Açe bölgesinde bir sofraya konuk olacağız yeri gelecek İsveç’te yirmi saat oruç tutmanın nasıl bir tecrübe olduğunu öğreneceğiz. Bazen aramızda kilometreler olmasına rağmen Kanadalı kardeşlerimizle teravihte saf tutacağız bazen komşumuz Bulgaristan’a gidip Kadir Gecesi’nde dua edeceğiz. Özetle dünyanın her köşesinden sunduğumuz Ramazan manzaraları ile bu mübarek ayı anlamaya ve daha güzel bir şekilde yaşamaya vesile olmayı umuyoruz.


Duruş yayınlarından çıkan Bi’ Dünya Ramazan kitabını online kitap satış sitelerinden ve kitapçılardan temin edebiliriniz. Bi’ Dünya Haber ailesi olarak iyi okumalar dileriz.

RavzakitapKitapyurdu

Önceki İçerikŞardağı’nda Müslüman Ayak İzleri
Sonraki İçerikYalnız Ağaçların Şarkısı-Yaa Gyasi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz