HaberlerFilistin

Kudüs Şûrası ile Bir Adım

“Bir topluluk olsa da elimizden tutsa, bizler de Kudüs için bir şeyler yapsak…” diyenler sizlere müjdeli bir haberimiz var! Kudüs davasına gönül veren ve bu hususta çalışmalar yürüten sivil toplum kuruluş ve topluluklarından oluşan Kudüs Şûrası, belirlenmiş kıstaslara uygun olarak başvuran sivil toplum yapılarına kucak açmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmaların daha etkili olması için birlik ve beraberliğin sağlanması gerektiğini düşünen Kudüs Şûrası, bu beraberliğin sağlanması için önce ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarını bir araya getirip bu dava çerçevesinde beraber hareket edilmesini sağlamayı hedefliyor. Bu yapısı itibariyle siyasi veya bürokratik etkilerden bağımsız olarak milletimizin Kudüs konusundaki farkındalığını artırarak özellikle İsrail üzerinde bir baskıya dönüştürüp güç birliği yaparak Kudüslü kardeşlerimizin haklı mücadelelerine destek olmayı amaçlamaktadır.

Kudüs
Kudüs Şûrası ile Bir Adım 1

Müjdemiz Var!

Recep ayının 27’sine denk gelen Miraç Gecesi vesilesiyle Kudüs ve Mescid-i Aksa hakkında ülke ve dünya kamuoyunu bilgilendirmek, peygamberler yurduna karşı görevlerimizi hatırlayıp yerine getirmek amacıyla 17-24 Şubat 2023 tarihi “Dünya Kudüs Haftası” olarak belirlendi. Yaklaşan bu kutlu hafta için Kudüs Şûrası topluluğu da tüm kuruluş ve topluluklara “Kudüs İçin 1 Adım” sloganıyla çağrıda bulunuyor.

Sınırları aşmamız gereken sevdalarımız uğruna Malcolm X’in ifadeleriyle; bir taş atmalı, bir yumruk yükseltmeli, duvara bir slogan yazıp hayal kurmalı… Bir umut ışığı olmak için dogmalara meydan okuyup, bir damla gözyaşı akıtmalı, sevmek için mücadele vermeli… Sizler de Dünya Kudüs Haftası’nda planladığınız en az bir proje, faaliyet veya girişim ile “Kudüs İçin 1 Adım” kervanına dâhil olabilir, linkteki formu doldurarak Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda en önde olanlardan olabilirsiniz. Bizler de bu çağrıya kulak vererek sizleri de Kudüs için bir adım atmaya, bir hayal kurmaya davet ediyoruz!

Form, aşağıda bulunan bağlantıda yer almaktadır:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe_IOwPtrLW5a3xvlSXMBd1BY7B3SjsIs-9iHh0DVQRs9gEqg/viewform

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu