Kanada’nın En Yüksek Sivil Nişanı İle Onurlandırıldı

Bu yazı 21 kez okunmuştur.

Türkiye doğumlu Müslüman bir doktor ve öğretim üyesi  olan Dr. Ahmet Fuad Şahin Kanada’ nın en yüksek sivil nişanını almaya hak kazandı.

“Iqra.ca “ nın yaptığı habere göre, Kanada Müslümanları Topluluğu’nun kurucu  başkanlığıyla bilhassa Uluslararası Gelişim ve Yardım vakfının kurucu ve ilk başkanı olarak onurlandırıldı.

1950lerin sonlarına doğru Kanada’ ya göç ettiğinden beri kamu yararına çalışıyor ayrıca Kanada’ daki birçok Müslümanlarca kurulan kurum ve kuruluşun da başkanlığını yürütüyor.

Toronto İslam Vakfı,  Niagara Yarımadası İslam Vakfı, Kanada Müslüman Batı Birliği, Müslüman Kanadalı Türkler Birliği, Kanada Müslüman Toplulukları Konsili ve Uluslararası Gelişim ve Yardım Vakfı bunlardan sadece birkaçı.

Dr. Şahin Şanlıurfa’ da doğdu ve 1958’ de Kingston, Ontario’ya gelerek doktorluk stajını yapmaya başladı. 1966’ da ise Ürolog oldu ve Büyük Niagara Hastanesinde çalışmaya başladı ve emekliliğine kadar burada çalışmaya devam etti.

Dr. Şahin’ in bu tarz toplumsal yarar gösteren faaliyetleri bölgede yaşayan Müslümanları da aşıp Hristiyan ve Yahudi gruplara kadar ulaştı.

Ayrıca kendisi Kanada’yı birçok dünya barışı konusunda uluslararası konferansta temsil etmiştir. 22 Ocak 2009 ‘da Dr. Ahmet Fuat Şahin ‘e katkılarından dolayı Ontario nişanı verilmiştir.

Ontariolular dünyanın herhangi bir yerinde bu nişanı gördüklerinde Dr. Ahmet Fuat Şahin’e katkılarından ötürü gerçekten saygı duyarlar.

Kaynak:http://iqra.ca/2017/dr-ahmet-fuad-sahin-appointed-to-order-of-canada/