Kanada’nın En Yüksek Sivil Nişanı İle Onurlandırıldı

Türkiye doğumlu Müslüman bir doktor ve öğretim üyesi olan Dr. Ahmet Fuad Şahin, Kanada’nın en yüksek sivil nişanını almaya hak kazandı.

“Iqra.ca”nın yaptığı habere göre, Kanada Müslümanları Topluluğu’nun kurucu başkanlığıyla bilhassa Uluslararası Gelişim ve Yardım vakfının kurucu ve ilk başkanı olarak onurlandırıldı.

1950’lerin sonlarına doğru Kanada’ya göç ettiğinden beri kamu yararına çalışıyor ayrıca Kanada’daki birçok Müslümanlarca kurulan kurum ve kuruluşun da başkanlığını yürütüyor.

Toronto İslam Vakfı, Niagara Yarımadası İslam Vakfı, Kanada Müslüman Batı Birliği, Müslüman Kanadalı Türkler Birliği, Kanada Müslüman Toplulukları Konsili ve Uluslararası Gelişim ve Yardım Vakfı bunlardan sadece birkaçı.

Dr. Şahin Şanlıurfa’da doğdu ve 1958’de Kingston, Ontario’ya gelerek doktorluk stajını yapmaya başladı. 1966’da ise ürolog oldu. Büyük Niagara Hastanesi’nde çalışmaya başladı ve emekliliğine kadar burada çalışmaya devam etti.

Dr. Şahin’in bu tarz toplumsal yarar gösteren faaliyetleri bölgede yaşayan Müslümanları da aşıp hristiyan ve yahudi gruplara kadar ulaştı.

Ayrıca kendisi Kanada’yı birçok dünya barışı konusunda uluslararası konferansta temsil etmiştir. 22 Ocak 2009’da Dr. Ahmet Fuat Şahin’e katkılarından dolayı Ontario nişanı verilmiştir. Ontariolular dünyanın herhangi bir yerinde bu nişanı gördüklerinde Dr. Ahmet Fuat Şahin’e katkılarından ötürü gerçekten saygı duyarlar.

Diğer Güzel Haberler

Pazartesi günü, yani 10 Aralık 2018’ de 59 Filipinli, bir IERA konferansından sonra Müslüman oldular. IERA, açılımı İslami Eğitim ve Araştırma Akademisi olan İngiltere tabanlı, Müslüman eğitimcilerin çalıştığı bir kuruluştur. Okumak İçin Tıklayın

Etrafımızda gerçekten çok fazla ibret almamız gereken hadise yaşanıyor. Ne yazık ki çoğu zaman bunların farkına varamıyor ve gereği gibi kıymetlerini bilemiyoruz. Yaşamından ders almamız gereken kişilerden biri de Robbie. Okumak İçin Tıklayın

Sizlere bu siteden daha önce birçok güzel hareketi ve projeyi tanıttık. Bugün yine onlardan birisi var. “Herkes için eğitim” hayalini gerçekleştirmeye çalışan samimi, genç ve dinamik bir grup. Kimlerden mi bahsediyoruz? Tabi ki Schoolx’ten. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz