Yardım FaaliyetleriBirleşik Arap Emirlikleri

Şeyh Muhammed’in Başlattığı Bağış Kampanyası

BAE Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Hükümdarı olan Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum, herkese örnek olabilecek 1 Milyar Öğün Bağışı adlı bir kampanya başlattı. Dünyada günde 25.000 kişi açlıktan ölürken buna kayıtsız kalan birçok insan bulunuyor. Şeyh Muhammed buna kayıtsız kalmayarak bir bağış fonu oluşturdu. Hayırseverler, şirketler ve iş insanları tarafından 115’ten fazla ülkeden gelen bağışlar yapıldı.

Bu kampanyayı bir Ramazan geleneği haline getirmiş olan Şeyh Muhammed, kampanyayı ilan etmek için bir video yayınladı.

Bagis Kampanyasi

1 Milyar Öğün Bağış Kampanyası

Şeyh Muhammed, “Yıllık bir Ramazan geleneği haline geldiği için, bu yıl ihtiyacı olan insanlara yüz milyonlarca öğün sürdürülebilir bir şekilde sağlamak amacıyla 1 Milyar Öğün Bağış kampanyası başlatıyoruz” dedi.

“Dünya genelinde 828 milyon insan açlık çekiyor, bu da her 10 kişiden biri demek. İnsanlık ve Müslümanlar olarak özellikle Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak boyumuzun borcudur. Küçük ama sürdürülebilir bir katkı bile, tek seferlik büyük bir katkıdan daha büyük bir fark yaratır.”

Müslümanlar için yardımlaşma ve hayırda yarışma çok önemli unsurlardır. “Ahlaki kurallarımız, bizi açlığı ortadan kaldırmaya ve acıyı hafifletmeye yönelik küresel çabalarda lider bir pozisyon almaya zorluyor.” diyen Şeyh Muhammed, tüm insanlığa örnek olacak bir davranış sergilemektedir. Bu bağış kampanyası, yetersiz beslenen ve savunmasız gruplara öncelikli olarak gıda ve güvenlik ağı sağlamayı amaçlıyor.

Ramazan ayı, Müslümanlar için farz bir ibadet olmakla beraber vermek istediği derslerle oldukça büyük bir önem taşıyor. Yiyecek israfının önüne geçmek, açlıkla mücadele eden insanları az da olsa anlamak ve onlara yardım ulaştırmayı bizlere bir kez daha hatırlatıyor. Bu durumu sadece dini olarak değil de insanı bir durum olarak düşürsek belki dünya daha iyi bir yer haline gelir. Umarız ki dünyadaki açlık ve üzüntü bir gün son bulur.

Şeyh Muhammed’in yayınladığı video linki;

Link

Kaynak
Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu