HaberlerHidayet ÖyküleriRamazanUmman

Ramazan’da 72 Kişi İslam’a Girdi

Hakikate gözlerini açan, doğru ve güzel olanın peşine düşen insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Farklı kökenlerden, dünyanın farklı köşelerinden yeni kardeşler ediniyor oluşumuz ise bizler için gerçekten mutluluk verici. Bu güzel haberimiz için Umman’a gidiyoruz.

Maneviyatın zirveye ulaştığı Ramazan ayı boyunca, Umman’da 72 kişi o maneviyat dolu havadan etkilenip İslam’ı seçti. Mühtediler, şehadetlerini veya inançlarını mübarek ay boyunca Diyanet İşleri ve Vakıflar Bakanlığı tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerde duyurdular. Etkinlikler, gayrimüslimlere din hakkında bilgi alma ve dini görüşlerin kesinliği hakkındaki şüphelerinden arınma şansı verdi.

İslami Bilgi ve Kültürel Etkileşim Departmanı başkanı Şeyh Abdurrahman Al Khalili, Umman Times’a şu açıklamalarda bulundu:

Onların bazıları Umman’a İslam’ın ne olduğu hakkındaki ön yargılar ile geldi. Tabi ki onlardan birçoğu İslamiyet’in şiddet ve baskı dini olduğunu düşünüyorlardı lakin İslamiyet’te sevginin önemi ve bir başkasına duyduğumuz saygıyı görünce hayrete düştüler.

namaz

Bazıları İslam’ı seçmeye karar vermeden önce dini daha iyi anlamaya çalıştılar, bazıları da dinlerini değiştirmek istediklerini açıklayarak bize geldiler. Ayrıca İslam’a girdikten sonra dinlerini öğrenebilmelerine yardımcı olmak için kendilerine çeşitli kitaplar verdik.

Mühtedilerin, 22’si Filipinlerden, 11’i Uganda’dan, 10’u Sri Lanka’dan ve 29 tanesi de farklı etnik kökenlerden geliyorlar. Bu yılın Ramazan ayında ise İslam’ı kucaklayan gayrimüslimlerin sayısı arttı. İslam Tanıtım Komitesi’ne göre Ramazan boyunca, Kuveyt’te 250 gurbetçi İslam dinine girdi.

2015 yılında 220 Filipin kökenli, Mekke’deki İslami Rehberlik Ofisi’nde paylaşılan iftar yemeğinden birkaç gün sonra İslam’ı seçmişti. Aynı ay, Suudi Arabistan Riyad camisinde ibadet edenler teravihi bitirdikten sonra Filipinler’den 20 gurbetçi çalışanın da İslam’ı seçtiğini gördü. Daha çoğu Filipinler’den olan gurbetçilerin tamamı Riyad’daki Kral Abdülaziz Hastanesinde çalışmakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu