Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
Çocuk KöşesiRamazan Yazıları

Ramazan’da Çocukların İzleyebileceği Çizgi Filmler

Bu yıl da Ramazan ayına kavuştuk elhamdülillah. Ramazan’a sayılı günler kalırken gencinden yaşlısına birçok kimsenin heyecanını yakından hissediyoruz. Çocukların da coşkuyla beklediği bu mübarek aya girerken onların eğlenerek öğrenebilecekleri faydalı çizgi filmlerden oluşan bu listeyi sizler için derledik.

Eyvah Orucumu Yedim-Oruç Tutmak

Oruc Tutmak Eyvah orucumu yedim

Bu kısa çizgi filmimizde Esad karakterimiz ile baş başayız. İlk kez tutan Esad, vaktini güzel geçirebilmek için faydalı bir meşguliyet buluyor. Esad bu günde empati, adalet, yardımseverlik gibi duyguları tadıyor.

Keko-Ramazan Orucu

Keko

Keko, bu bölümde Ramazan orucu ile tanışıyor. Orucun ne demek olduğundan, öneminden, neden farz olduğundan, sevabından bahsediliyor.

Pırıl-Ramazan

Piril

Bu animasyonda bir grup arkadaşın oruçlu iken yaşadıkları anlatılıyor. Davul, mani, iftardaki samimiyet duygusu gibi ögelerin önemine değiniliyor. Bir arada yaşanan Ramazanların hissini yaşayacağınız keyifli bir çizgi film…

Ramazan Tayfa-Ramazan Arifesi

Ramazan Tayfa 1

Rafadan Tayfa Ramazan içerikleriyle karşınızda… Ramazan’ın heyecanını derinden hissedeceğiniz keyifli bir çizgi film… İlerleyen bölümlerde Ramazan’a dair bölümlere de göz atmayı unutmayın.

Ramazan arifesinde yapılan hazırlıklara değinilmiş. Mahya, sahur hazırlığı, Ramazan heyecanı, teravih derken her bir heyecanlarına ortak oluyorsunuz.

Tırtıl’ın Merakı Taha’nın Cevabı- Ramazan

Tirtilin Meraki Tahanin Cevabi 1

Ramazan ayının özlemi üzerine tırtıl ve Taha’nın tatlı sohbetine şahit olacağınız bir çizgi film… Ramazan’a dair bilgileri duyabileceğiniz bir konuşmaya şahit olacaksınız.

Upin İpin

upin ipin 2

Upin İpin; çocuklar için eğitici, öğretici ve eğlendirici bir çizgi film… Oruç nedir, neden oruç tutmalıyız gibi soruların cevabını öğreniyoruz. Meraklı Upin ve İpin’in bu ilk orucuna sizler de eşlik etmek ister misiniz?

Canım Kardeşim-Bugün Bayram

canim KARDESIM

Bayram sabahı Galip ramazan davulu ile ev halkını ayağa kaldırır. Çocuklar ailesiyle bayramlaşırlar ve şeker toplamak için evden çıkmaya can atarlar. Ve hayal kurarlar. Topladıkları şeker ve çikolatalarla bir adada yaşamaya başlarlar…

Şeker toplayan Mine tüm şekerleri yemek ister ve daha sonrasında neden zararlı olduğunu babasının öğretici bir gösterisiyle anlar.

Niloya-Sahur

Niloya Sahur 1

Niloya sahura kalkar ve davulcunun sesini duyar. Abisi ile birlikte o da davul çalmak ister. Abisi ile dışarı çıkar ve davul çalar. Ancak kimseyi uyandıramazlar. Davulcu amcayı bulmak için acele ederler çünkü insanları uyandırmaları gerekiyordur.

Kıymetli çocuklar için bu çizgi filmleri derledik. Çocukların eğlenip öğreneceği keyifli çizgi filmlerle Ramazan ayının önemini daha derinden hissetmek duasıyla…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu