HaberlerNijeryaSporTürkiye

Sivasspor’un Nijeryalı Müslüman Forveti, Yoksullar İçin Okul Açtı

Bi Dünya Haber olarak sizlerle daha önce Mane ve Pogba gibi hayırsever futbolcuların yardım haberlerini paylaşmıştık. Bu haberimiz ise bu kez ülkemizde top koşturan bir futbolcudan. Bu sezon Sivasspor formasını giyen Ahmed Musa, Jos’ta yoksul öğrenciler modern bir eğitim tesisi sunan ve kaybettiği anne ve babasının ismini taşıyan yeni bir okulun açılışını yaptı.

Ahmed Musa kendisinin de çocukken gitmiş olduğu okulun satılacağını duyunca, satın alıp öğrenciler için daha iyi bir hale getirmek istemiş. Bunu da maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin de en az zengin öğrenciler kadar iyi eğitim alması gerektiğini düşündüğü için yapmış. Zira okul yeni hali ile bölgedeki, hatta eyaletteki en donanımlı okullardan biri.

 Sosyal medya hesabından ise okuldan fotoğraflar paylaştı.

ahmed musa twitter

Aklıma gelen tek şey okula rahmetli anne ve babamın ismini vermek oldu. Bay Musa ve Bayan Sarah isimleri anısıma, okulun ismi M&S International School. Benimle gurur duyduklarını biliyorum.Elhamdülillah…

Ahmed Musa Vakfı

Ahmed Musa, yaptığı hayır işleri ve hayata geçirdiği projelerle, gençlere örnek olmaya çalışan hayırsever bir futbolcu. Neredeyse bütün Afrika kökenli futbolcular gibi yoksul bir ailede büyüdü ve kariyerine sokaklarda futbol oynayarak başladı. Bu yüzden, kariyerine devam ederken kendi gibi daha dezavantajlı geçmişe sahip gençleri desteklemek ve yoksullara yardım etmek amacı ile “Ahmed Musa Vakfı’nı” kurdu. Kendi ülkesi ve doğduğu şehirde yoksullar için çalışmalar yürüten futbolcu, diğer Afrika ülkeleri için de yardım faaliyetleri sürdürüyor.

Bu haber bana “Öyleyse akrabaya, yoksula ve yolda kalmışlara hakkını ver. Allah’ın rızâsını isteyenler için en hayırlı yol budur. Kurtuluşa erecek olanlar da işte bunlardır.”( Rûm / 38. Ayet) ayetini hatırlattı.  Allah’ın rızasını kazanmak ve kurtuluşa ermek duasıyla…

Kaynak
aboutislam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu