Hayırsever Bir Futbolcu: Sadio Mane

0
707

The Sun gazetesinin haberine göre Liverpool ve Senegal’in müslüman yıldız oyuncusu Sadio Mane, Senegal’deki köyünde inşa ettirdiği okulun şantiyesini ziyaret etti.

Mane, Teranga Lions takımının henüz bitmiş olan Mısır’daki Afrika Uluslar Kupası finalinden sonra inşa ettirdiği okulun şantiyesini denetlemek için doğduğu yer olan Bambali’ye gitti. Bunun gibi birçok projeye finansal olarak destek veren Mane, halkı için bir hastane ve cami de yaptırdı.

Özellikle sosyal medyada, yaptığı işlerle adından söz ettiren Mane için bir sosyal medya kullanıcısı şunları yazdı:

“Futbolcuların saha dışında da harika işler gerçekleştirdiklerini ve sadece kendilerini değil başka insanları da düşündüklerini görmek harika.”

Diğer sosyal medya kullanıcılarının yazdıkları bazı yorumlar ise şöyle:

“Mütevazı olmak ve köklerini, geldiğin yeri hatırlamak için paraya ihtiyacınız yoktur. Paranla ölür ya da satın aldıklarının sefasını sürersin. Ancak bununla beraber kolaylıkla hayatları da değiştirebilirsin. Kesinlikle sevilesi bir adam!”

Bambali, Mane’in henüz 13 yaşındayken Liverpool’un 2005 Şampiyonlar Liginde AC Milan’a karşı kazandığı finalin muhteşem dönüşünü izlediği yer. Ve burası, yani onun yaşadığı köy onun hayallerinden hiç de uzak değildi.

Liverpool ile müthiş bir sezon geçiren Senegalli forvet oyuncusu mütevazi kişiliğiyle ve görevlerini yerine getiren bir Müslüman olarak tanınıyor.

Sadio Mane geçen sene de Liverpool’daki bir caminin tuvaletlerini temizlediği bir videoyla sosyal medyada adından söz ettirmişti.

Diğer Güzel Haberler

Kriket sporunu daha önce hiç duydunuz mu? 11’er kişilik vurucu ve atıcı takım olmak üzere iki takım arasında, sopa ve bir top yardımıyla oynanan bir saha oyunu kriket. Haberimizin konusu ise İngiltere Milli Kriket Takımı. Okumak İçin Tıklayın

Batı Afrika ülkesi Senegal’de bulunan ve Senegallilerce kutsal sayılan Tuba kenti, sigara, alkol gibi ürünlerin tüketilmediği bir yer olarak adeta dumansız hava sahasını andırıyor. Başkent Dakar’ın 200 kilometre doğusundaki kent, Müridi tarikatının merkezi olarak biliniyor. Okumak İçin Tıklayın

İslam’la tanışmadan önce içindeki boşluğu fark etti. Ailesinin yardımına rağmen huzur bulamıyordu. İçinde bulunduğu bu durumu ve çevresini uzun bir müddet sorguladı. İşte böylece Johanna’nın hayat hikâyesi başlamış oldu. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz