Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
AvrupaHaberlerİngiltereSenegalSporYardım Faaliyetleri

Hayırsever Bir Futbolcu: Sadio Mane

The Sun gazetesinin haberine göre Liverpool ve Senegal’in müslüman yıldız oyuncusu Sadio Mane, Senegal’deki köyünde inşa ettirdiği okulun şantiyesini ziyaret etti.

Mane, Teranga Lions takımının henüz bitmiş olan Mısır’daki Afrika Uluslar Kupası finalinden sonra inşa ettirdiği okulun şantiyesini denetlemek için doğduğu yer olan Bambali’ye gitti. Bunun gibi birçok projeye finansal olarak destek veren Mane, halkı için bir hastane ve cami de yaptırdı.

Özellikle sosyal medyada, yaptığı işlerle adından söz ettiren Mane için bir sosyal medya kullanıcısı şunları yazdı:

“Futbolcuların saha dışında da harika işler gerçekleştirdiklerini ve sadece kendilerini değil başka insanları da düşündüklerini görmek harika.”

Sadio Mane
Hayırsever Bir Futbolcu: Sadio Mane 1

Diğer sosyal medya kullanıcılarının yazdıkları bazı yorumlar ise şöyle:

“Mütevazı olmak ve köklerini, geldiğin yeri hatırlamak için paraya ihtiyacınız yoktur. Paranla ölür ya da satın aldıklarının sefasını sürersin. Ancak bununla beraber kolaylıkla hayatları da değiştirebilirsin. Kesinlikle sevilesi bir adam!”

Bambali, Mane’in henüz 13 yaşındayken Liverpool’un 2005 Şampiyonlar Liginde AC Milan’a karşı kazandığı finalin muhteşem dönüşünü izlediği yer. Ve burası, yani onun yaşadığı köy onun hayallerinden hiç de uzak değildi.

Liverpool ile müthiş bir sezon geçiren Senegalli forvet oyuncusu mütevazi kişiliğiyle ve görevlerini yerine getiren bir Müslüman olarak tanınıyor. Sadio Mane geçen sene de Liverpool’daki bir caminin tuvaletlerini temizlediği bir videoyla sosyal medyada adından söz ettirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu