Duyurular

Bi’ Dünya Haber İyilik Elçilerini Arıyor

İyilik Elçileri Ekibi


Kainatın ve insanın yaratılışında aslolan şey iyiliktir. Yeryüzünde iyiliği hakim kılmak ve güzelliği yaymak bizlere düşen önemli bir vazifedir. Kurulduğu günden bu yana iyiliği ve güzelliği yaymaya çalışan Bi’ Dünya Haber ile sizi buluşturan da bu değil mi?


Dünyadaki bunca acı haberin aksine umut vadeden ve gülümseten haberleri hazırlamak, iyi insanları anlatmak, iyiliğe çağırmak isteği birbirini tanımayan onlarca gönüllüyü bir araya getirdi. Bununla birlikte “ben de iyiliği yaymak ve iyiliklere vesile olmak istiyorum ama yayıncılık alanında tecrübem yok, sitedeki haberlerin hazırlanma sürecinde de elimden hiçbir şey gelmiyor” diye düşünüp gönüllü başvurusunda bulunmayan arkadaşlarımız olduğunu öğrendik. Bazı arkadaşlarımız da “ben de bu güzel işlerin bir ucundan tutmak istiyorum ama çok vaktim yok, çok vaktimi almadan nasıl destek olabilirim ” diyerek bize taleplerini ilettiler. Yaşanan bu olaylar “İyilik Elçileri” grubunun kuruluşuna vesile oldu.


İyilik Elçileri Neler Yaparlar?


Yazıyı okuyan herkesin aklına gelen ilk soru muhtemelen şu olacaktır: “ İyi de kardeşim. Ne yapar bu iyilik elçileri?

İyilik elçileri kötü haberlerin dört bir yanımızı kuşattığı günümüzde iyi ve güzel haberlerin dolaşımını ve yaygınlığını artırmaya çalışan insanlardır. Yayımlanan bu güzel haberleri ve içeriklerini başkalarına ulaştırarak başkalarına ilham kaynağı olur. Bizler inanıyoruz ki, iyiliği yaymak için ne bir şey bilmek gerekir ne de bir beceri sahibi olmak. Niyet ettikten sonra nefes alışımız bile iyiliğe vesile olur bazen. Siz de niyet ettiyseniz eğer, İyilik Elçileri’nden olmaya ne dersiniz?


İyilik Elçilerinden olmak ve işleyişe dair bilgi almak için aşağıdaki formu doldurup ekibimize katılabilirsiniz.

Başvuru Formu

Bi Dünya Haber ile ilgili tüm gönüllü duyurularını ve projeye dair gelişmeleri Bizden Haberler bölümünden takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu