Burkina Faso Günlükleri – 9. Gün

0
150

Titao’ya gidiyoruz. Titao, ülkenin kuzeyinde yer alan küçük bir şehir. Burkina Faso’da nüfus, ülkenin orta ve güney kısımlarında yoğunlaşmış; doğu, kuzey ise daha az nüfuslu. Yol üzerinde bulunan Timsah Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Köylüler, ellerinde canlı tavuklarla ve değneklerle timsahları yönlendiriyor. Timsahlar saldırgan değiller, herhangi bir durumda değneklerle ve tavuklarla terbiye edilebiliyorlar. Timsahlarla fotoğraf çekindikten sonra yola devam ediyoruz.

Yeşil otlar ve ağaçlar ile dolu büyük ovalar görüyoruz. Kuzeye gittikçe ağaçlar azalıyor. Ülkenin kuzeyinde çöl iklimi, ortasında tropikal iklim, güneyinde ise daha yağışlı iklim hakim. Ülkede kuzeye gittikçe güvenlik önlemleri de artıyor. Yolda sık sık durduruluyoruz ve pasaport kontrolü yapılıyor. Bunun nedeni, ülkedeki terör faaliyetlerinin kuzey bölgelerden kaynaklı olması. Yol üzerinde köylerdeki insanlara el sallayarak yola devam ediyoruz. İnsanlar her seferinde gülümseyerek ve el sallayarak cevap veriyorlar. Toprak yolları
geçerek Titao’ya ulaşıyoruz. OSEH’e ait evlerde kalacağız. Akşam yemeğinin ardından programın değerlendirilmesini yaparak günü bitiriyoruz.

Devamı için tıklayın: Burkina Faso Günlükleri- 10.Gün

Önceki İçerikBurkina Faso Günlükleri- 8.Gün
Sonraki İçerikBurkina Faso Günlükleri – Son Gün

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz