HaberlerİngiltereÖrnek İnsanlar

Önce Sokaktan Kurtardı Sonra İş Verdi

Yardıma muhtaç insanları topluma kazandırmak gibi fazlasıyla unuttuğumuz bir erdeme sahip dinin müntesipleriyiz. Görünüşe bakılırsa bunu unutmayan kardeşlerimiz de var. İngiliz bir Müslüman, Birmingham’da evsiz bir adamın hayatını değiştirdi, ona iş teklifinde bulundu. Böylece onu sokak hayatı ve uyuşturucudan korumuş oldu. Shezad Zaman, Birmingham Mail’e şunları kaydediyor:

Kriss Wilkes’i garajımın önündeki caddede işten çıktığımda görürdüm. Trafik ışıklarında para toplardı. Ona dedim ki; sen bizim mahallenin delikanlısısın, bunu yapmana gerek yok, gel bunun yerine bizim için çalış.

Wilkes, babasının ölümünden sonra Birmingham’a dönüşüyle evsiz kaldı ve Zaman’ın şirketinin karşısındaki yolda trafik ışıklarında dilenmeye başladı. Bu duruma seyirci kalamayan Zaman ise Kriss’e DAC Araba Yıkama’da iki haftalık bir şans tanıdı ve ona konaklama olanağı verdi. Hikaye pek çok yüzü gülümsetti ve pek çokları postayla mutlu tepkilerini paylaştı. Postalardan biri şöyleydi;

Ne muhteşem bir hikaye. Bu harika adamların her ikisini de tebrik ediyorum. Shezad’a, bu gence hayatında bir şans tanıdığı için ayrıca teşekkür ederim. Ben ise bu adamı geçmişte birçok kez evsizken gördüm ama her zaman görmezden geldim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu