İlham Veren Projeler

Turist Rehberliği Platformu

Bi Dünya Haber olarak her geçen gün güzel işler yapan insanlar ve kuruluşlarla tanışıyoruz. Kendine bir şeyleri dert edinmiş bu güzel insanların oluşturduğu yararlı projeler, platformları da sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Turist Rehberliği Platformu tam da bu sizlerle heyecanla paylaşmak istediğimiz projelerden!

Hem Gez Hem Kazan

Rehberliğin sadece profesyonel olarak yapılması gerektiğini savunan ve kokartlı profesyonel rehberler tarafından kurulan Turist Rehberliği Platformu; gezmeyi seven, maddi olarak karlı bir işe sahip olmak isteyen ve aynı zamanda bu işin manevi boyutunu da önemseyen kişiler için oldukça yararlı olabilecek bir proje. Siz de gezerken para kazanmak istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin😊

Rehber Niteliğinde Bir Platform

Turist Rehberliği Platformu’nda bu iş için gerekli olan her şey mevcut. “Turist rehberliği nedir?” ‘den, Meslekle ilgili merak edilen sorulara ve bu meslek için neler gerektiğine; mesleki eğitim ve sınav bilgilendirmeleri, rehberlik derslerinden, Mimar Sinan’ın gezi rotası kitapçığına kadar bu konuda tüm yararlı olabilecek içerik ve bilgilendirmelerin bir araya toplandığı, bu konuda meraklı olan kişilerin aradığı her şeyi bulabileceği bir site altyapısı geliştirilmiş. Bu mesleği isteyen ve karar sürecinde olan gençlere ya da halihazırda bu meslekle ilgili bölümlerde okuyan ama rehberliğe ihtiyacı olan kişilere yol gösterici, rehber niteliğinde bir site.

Turist Rehberliğinin Avantajları

Özellikle sitede yer alan sıkça sorulan sorular kısmı kafalarda oluşabilecek soruları detaylı ve güzel bir biçimde cevaplıyor. Bunun yanında Turist Rehberliği’nin Avantajları isimli yazıda bu mesleğin her yönüyle kişiye katkıları açıklanıyor. Mesleğin maddi kazanç, çalışma saatleri, sosyal hayat yönünden diğer mesleklere göre birçok avantajı bulunuyor. Bunun yanında bu meslekte sahip olunan temsiliyet ile manevi yönden paha biçilemez bir fırsat söz konusu.

Milli ve Manevi Değerlerin Temsiliyeti

Platform bu mesleği, “kültürünüzü, değerlerinizi, kendinizi, tarihinizi, mazinizi, ufkunuzu ve vizyonunuzu anlatabilmek için bir fırsat” olarak değerlendiriyor. Gerçekten de Müslüman kimliği ile böyle bir mesleği icra etmek ve yabancılara rehberlik ederken güzel bir temsiliyet sergilemek bizce de bu mesleğin en güzel yanı!

Sizi Neler Bekliyor?

Peki sitede sizi neler bekliyor, gelin biraz birlikte bakalım.

Turist Rehberliği Nedir?

Siteye girdiğimizde ilk olarak bizi Turist Rehberliğini tanıtan bir kısım karşılıyor.

Turist Rehberliği
Turist Rehberliği Platformu 1

Sıkça Sorulan Sorular

Sitede bu alana ilgi duyan herhangi birinin kafasında oluşabilecek 3 temel soruya cevap veriliyor. Platforma giren kişi Nasıl Rehber Olunur? Niçin Rehber Olmalıyım? Ve Turist Rehberliğinin Avantajları Nedir? Sorularına cevap alabiliyor. Bunun yanında sıkça sorulan sorular kısmı da oldukça yararlı ve kapsamlı.

Turist Rehberi Sorular
Turist Rehberliği Platformu 2

Rehberlik Dersleri

Bunlardan sonra aşağı doğru ilerlediğimizde ise sitenin en faydalı kısımlarından biri olan Rehberlik Dersleri kısmı karşımıza çıkıyor. Sosyoloji, Turizm Coğrafyası, Turizm ve Çevre gibi birçok konuda bilgilendirici içeriklere buradan erişebiliyorsunuz.

Rehberlik Dersleri
Turist Rehberliği Platformu 3

Blog

Sitedeki blog kısmı ise bu konuda merak ettiğiniz ve ihtiyaç duyabileceğiniz yararlı içerikleri size sunuyor. Turist rehberliği ile ilgili her konuya dair bilgilendirmeler bu bölümde mevcut. Örneğin bu mesleğin birçok yönden avantajlarını öğrenebiliyor, faydalı olabilecek linklere ulaşabiliyorsunuz.

Blog
Turist Rehberliği Platformu 4

Peki her şeyi anladım, turist rehberi olmak istiyorum, ne yapmam gerekiyor? Platforma nasıl katılacağım?

Sitede bu soruya da açıkça yanıt alabiliyorsunuz. İhtiyacınız olan üç şey var: ilgili alana dair mezuniyet, dil yeterliliği ve uygulama gezisi.

Ne gerekli
Turist Rehberliği Platformu 5

Bu mesleği seçmeye karar verdikten sonra ya da hali hazırda bu mesleğin içinde iseniz sizin için yararlı olabilecek bu platforma kaydolmak için başvuru butonuna tıklayıp, gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Burada platformun sadece birkaç noktasından bahsettik ancak sitede çok daha detaylı ve yararlı bilgiler mevcut. Sizleri bıraktığımız bu linkten bu güzel platforma davet ediyor, sitede biraz vakit geçirdikten sonra daha önce hiç düşünmemiş kişilerin zihninde bile “acaba turist rehberi mi olsam? sorusunun oluşacağını düşünüyoruz 😊 Öyleyse buyurun: https://turistrehberligi.org/

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu