HaberlerFransa

Yangında 17 Kişiyi Kurtaran Müslüman


Müslüman gençlerin kahramanlık haberlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu haberimiz ise Fransa’dan. Fransa’da yaşayan İzzeddin Hamdi isimli Müslüman genç cuma günü, içlerinde bir de bebeğin bulunduğu toplamda 17 kişiyi kurtardı ve büyük bir facianın önüne geçilmesini sağladı.

İş yerinin bulunduğu bölge olan Fransa‘nın güneydoğusundaki Romans-sur-Isere‘de bir binada yangın meydana geldi. İzzeddin Hamdi, çalıştığı fırının yan tarafında bulunan binaya, yangının patlak verdiği ilk anda koştu ve pencereden içeri girerek itfaiyeciler gelmeden önce aralarında bir bebeğin de bulunduğu 17 kişiyi yangından kurtarmayı başardı. İtfaiye olay yerine geldiğinde ise alevler çoktan tüm binayı sarmıştı.

Göstermiş olduğu bu kahramanlık sonrasında Twitter’da da insanların takdirini kazanan Hamdi ile ilgili sosyal medya kullanıcıları bu kahramanca davranışın, Fransa’nın en yüksek liyakat nişanı olan Legion of Honor ile onurlandırılması gerektiğine dair görüşlerini paylaştılar.


Rabbimizin buyurduğu gibi:

“Bir cana kıymaya veya yeryüzünde fesat çıkarmaya karşılık olması dışında, kim bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur.” (Maide 32)

Müslümanların her zaman bu güzel tarafta olup güzel haberlere konu olması temennisiyle.

Kaynak
Aboutislam

Bir Yorum

  1. Oldum olası bu tip din, ırk, meslek, cinsiyet vs. üzerinden verilen haberler bana tuhaf ve saçma gelmiştir. Bir insan her şeyden önce insandır. Ve bir insanın yaptığı olumlu veya olumsuz bir davranışının bu şekilde verilmekle amaçlanan nedir?! Mesela bunun tam tersi birileri de şöyle bir başlık atsa ne düşünürsünüz “Yangında 18 kişiyi kurtaran ateist.” 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu