Filistinli Gençler Azmin Gücüyle Engelleri Aştılar

Filistin’in Gazze bölgesindeki bir grup engelli genç tekerlekli sandalyeleriyle karate sporu yaparak azmin karşısında hiçbir engelin duramayacağını bir kez daha bizlere gösterdi.

0
82
Flistinli engelliler eğitim sırasında

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılardan dolayı çeşitli uzuvlarından yaralanan ve bir kısmını kaybeden Filistinli gençler, bedenlerinde bulunan engellerin hayallerinin önüne geçemeyeceğinin canlı örneği oldular. Gazze’de ki Es-Selam spor merkezinde karateye başlayan gençler, gelecek ay Kahire’de düzenlenecek Karate müsabakalarında da Filistin’i temsilen yarışacaklar.

Peki engelli gençlerden oluşan bu takım nasıl kuruldu?

25 yaşındaki Abeer Haroukli isimli doğuştan engelli bir genç kızın böyle güzel bir takım kurma fikrini es- Selam spor merkeziyle paylaşması üzerine hocalar bu güzel takımın kurulması için hemen harekete geçtiler.

Filistinli Gençler Azmin Gücüyle Engelleri Aştılar
Filistinli Gençler Azmin Gücüyle Engelleri Aştılar 1

Abeer karate sporuyla ilgili düşüncelerini ise şu sözlerle ifade etti:

Başlangıçta Karatenin bir yetenek işi olduğunu düşünüyordum. Ama erkek kardeşlerimin bu sporu yaptıklarını görünce ben de engelimin bu sporu yapmam için bir mâni olmayacağını düşündüm. Aslında Karate sporunu yapan diğer normal sporculardan çok da farklı değiliz. Tek sorun temel ihtiyaçlarımızla ilgili hizmetlerin eksik olması ve spor yaptığımız zeminin bize özel olmaması.

2014 yılında Gazze’de ki bir savaşta bacağını kaybeden Muhammed Totah da bu güzel takımda yer alan gençlerden biri. O da bacağını kaybetmesine rağmen hep hayallerinin peşinden gittiğini söyleyerek azimle her engelin aşılabileceğini bizlere öğretiyor.

Kaynak:

https://www.albayan.ae
https://www.gazaonline.net

Kaynakça

  1. Filistinli Gençler Azmin Gücüyle Engelleri Aştılar, https://1.bp.blogspot.com/–CnSUpZVNkI/XnMcyDr56KI/AAAAAAAAje0/mXz_2bVMPYspWNrUhyE7e9WY97Hf3pjFACLcBGAsYHQ/s640/filistin%2B3.jpg
Önceki İçerik1000 Kişinin Hayatını Değiştirdi
Sonraki İçerikBurada Her Şey Güvene Dayalı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz