HaberlerEngel TanımayanlarFilistin

Filistinli Gençler Azmin Gücüyle Engelleri Aştılar

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılardan dolayı çeşitli uzuvlarından yaralanan ve bir kısmını kaybeden Filistinli gençler, bedenlerinde bulunan engellerin hayallerinin önüne geçemeyeceğinin canlı örneği oldular. Gazze’de ki Es-Selam spor merkezinde karateye başlayan gençler, gelecek ay Kahire’de düzenlenecek Karate müsabakalarında da Filistin’i temsilen yarışacaklar.

Peki engelli gençlerden oluşan bu takım nasıl kuruldu?

25 yaşındaki Abeer Haroukli isimli doğuştan engelli bir genç kızın böyle güzel bir takım kurma fikrini es- Selam spor merkeziyle paylaşması üzerine hocalar bu güzel takımın kurulması için hemen harekete geçtiler.

Es Selam Spor Merkezi

Abeer karate sporuyla ilgili düşüncelerini ise şu sözlerle ifade etti:

Başlangıçta Karatenin bir yetenek işi olduğunu düşünüyordum. Ama erkek kardeşlerimin bu sporu yaptıklarını görünce ben de engelimin bu sporu yapmam için bir mâni olmayacağını düşündüm. Aslında Karate sporunu yapan diğer normal sporculardan çok da farklı değiliz. Tek sorun temel ihtiyaçlarımızla ilgili hizmetlerin eksik olması ve spor yaptığımız zeminin bize özel olmaması.

2014 yılında Gazze’de ki bir savaşta bacağını kaybeden Muhammed Totah da bu güzel takımda yer alan gençlerden biri. O da bacağını kaybetmesine rağmen hep hayallerinin peşinden gittiğini söyleyerek azimle her engelin aşılabileceğini bizlere öğretiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu