Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerAmerika Birleşik Devletleri

New York Müslüman Toplum Merkezi Sığınmacılara Kucak Açtı

İslam dini savunmasız, kötü durumdaki insanlara yardım etmeyi savunur. Temel ihtiyaçlardan olan can güvenliği ve barınma, insanların sahip olması gereken en temel hakların başında gelir. Bu konuda da Müslümanlar, her zaman cömert olmalı ve diğer insanlara örnek olmalıdır. Bu haberimizde de New York Müslüman Toplum Merkezinin, göçmenleri barındırmak için New York City’ye başvurmasını konu edineceğiz.

Merkez yöneticisi Soniya Ali, CNN’e yaptığı sözlü açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bir Müslüman olarak, göçmenleri ve gezgin olan insanları barındırmaya yardım etmek üzerimize düşen bir yükümlülük ve bu adımı atmaya karar verdik.” Ayrıca New York Dinler Arası Afet Hizmetleri, Müslüman Toplum Merkezi ile bir sözleşme imzaladı ve bu sözleşmeye göre; sığınmacılar için İnanç Temelli İstikrar Sığınağında 950 yatak sağlanacak.

Yatak

Müslüman Toplum Merkezi yöneticisi Ali: “Bizimle kalan 17 göçmenimiz var. Her yatak onların yaşam alanıdır.” dedi. Kendi hayatından da bahseden Soniya Ali, 5 yaşındayken Keşmir’den ABD’ye göçmen olarak geldi ve bu durum sığınmacılara yardım etme isteğini tetikledi.

Aileleri veya geride bıraktıkları çocukları veya eşleri veya geride bıraktıkları kişiler hakkında konuştuklarında ne hissettiklerini kesinlikle anlayabiliyorum çünkü, evde olup da burada olmayan aile üyelerim var. Sen de o özlem duygusunu hissediyorsun, bu yüzden onların yolculuğunun bu kısmını ve durumlarını anlıyorum.

Soniya Ali

Dünyanın birçok yerinde insanlar zor durumda ve dünya, çoğunlukla buna göz yumuyor. Özellikle de dünyanın bir ucunda sorunlar yaşayan Müslümanlara. Her insan dini ne olursa olsun yaşama hakkına sahiptir. Güvenliklerinin sağlanması öncelik olmalıdır. İslam dininde de yardıma ihtiyacı olana yardım esastır. Biz de elimizden geldiğince sığınmacılara anlayışlı olmalı ve onların yaralarını sarmalıyız. Bu haber bize bu konuda güzel bir örnek sunuyor.

Kaynak
About Islam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu