Zengin Gönlüyle Kanada’da Yankı Buldu

0
205
Maher Taweel Jumbo Donair

Dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimizin varlığı bizleri sevindirmeye devam ediyor. Nerede olursak olalım birlik ve beraberliğimizi koruyacak nitelikteki işlere imza atmamız Müslüman olarak yaşama bilincimizi yeniden diriltiyor. Bu sefer Filistin’den Kanada’ya uzanan bir yolculuğa çıkıyoruz.

Filistinli Maher Taweel isimli abimiz 2002 yılında Kanada’nın doğal güzelliklerinin göz kamaştırıcı şehri Edmonton’a taşınmış. Bir süre sonra bacağındaki sağlık probleminin tedavisi için paraya ihtiyaçları olduğundan eşi ile Jumbo Donair isimli bir dönerci dükkanı açmış.

Satışları normal seyrinde ilerlerken kendisi yine bir gün dükkanını açıyor fakat bu sefer anlam veremediği kalabalık bir müşteri kitlesini karşısında görüyor. Taweel bu kalabalığın nedenini merak ederken olaya açıklık getiren John Marshall adlı Facebook kullanıcısı oluyor.

Söylenene göre Maher abimiz günler önce kendisine ‘Param yok ve çok açım, yemeğe ihtiyacım var’ diyerek bir istekte bulunan müşteriye sorgusuz sualsiz ‘Dönerinizi nasıl alırsınız?’ diyerek müşteriye yardım elini uzatmış. Bu olayı Facebook’ta paylaşan bir kullanıcı sayesinde gündeme gelen mesele binlerce kişi tarafından okunuyor ve kısa süre içerisinde binlerce kez tıklanarak ülke çapında yankı buluyor.

Taweel yardıma muhtaç insanlara her zaman yardım edebileceğini belirterek böyle bir kalabalığın ilk kez olduğunu belirtiyor. Onu destekleyen insanları dükkanına davet ederek daha çok destek olmalarını bekliyor. Böylelikle Jumbo Donair hem parası olmayan aç insanların utanıp sıkılmadan gelebilecekleri bir yer hem de Maher abi için bereketli ve bol kazançlı bir iş kapısı olma yolunda ilerleyecek gibi gözüküyor.

Önceki İçerikDinine Daha Sıkı Sarılabilmek İçin Futbolu Bıraktı: Jeremy Helan
Sonraki İçerikEnsar Muhacir Kardeşliğinin Washington Örneği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz