Zengin Gönlüyle Kanada’da Yankı Buldu

108

Dünyanın dört bir yanında Müslüman kardeşlerimizin varlığı bizleri sevindirmeye devam ediyor. Nerede olursak olalım birlik ve beraberliğimizi koruyacak nitelikteki işlere imza atmamız Müslüman olarak yaşama bilincimizi yeniden diriltiyor. Bu sefer Filistin’den Kanada’ya uzanan bir yolculuğa çıkıyoruz.

Filistinli Maher Taweel isimli abimiz 2002 yılında Kanada’nın doğal güzelliklerinin göz kamaştırıcı şehri Edmonton’a taşınmış. Bir süre sonra bacağındaki sağlık probleminin tedavisi için paraya ihtiyaçları olduğundan eşi ile Jumbo Donair isimli bir dönerci dükkanı açmış.

Satışları normal seyrinde ilerlerken kendisi yine bir gün dükkanını açıyor fakat bu sefer anlam veremediği kalabalık bir müşteri kitlesini karşısında görüyor. Taweel bu kalabalığın nedenini merak ederken olaya açıklık getiren John Marshall adlı Facebook kullanıcısı oluyor.

Söylenene göre Maher abimiz günler önce kendisine ‘Param yok ve çok açım, yemeğe ihtiyacım var’ diyerek bir istekte bulunan müşteriye sorgusuz sualsiz ‘Dönerinizi nasıl alırsınız?’ diyerek müşteriye yardım elini uzatmış. Bu olayı Facebook’ta paylaşan bir kullanıcı sayesinde gündeme gelen mesele binlerce kişi tarafından okunuyor ve kısa süre içerisinde binlerce kez tıklanarak ülke çapında yankı buluyor.

Taweel yardıma muhtaç insanlara her zaman yardım edebileceğini belirterek böyle bir kalabalığın ilk kez olduğunu belirtiyor. Onu destekleyen insanları dükkanına davet ederek daha çok destek olmalarını bekliyor. Böylelikle Jumbo Donair hem parası olmayan aç insanların utanıp sıkılmadan gelebilecekleri bir yer hem de Maher abi için bereketli ve bol kazançlı bir iş kapısı olma yolunda ilerleyecek gibi gözüküyor.

Diğer Güzel Haberler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  sokak hayvanları için çok güzel bir projeye imza attı. Adına ‘Vetbüs’ denilen ve başıboş sokak hayvanlarına veterinerlik hizmetleri sunan bir mobil hizmet noktası geliştirdi. Vetbüs, belirli günlerde gelip Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul için muhtelif bölgelerde hizmet veriyor. Okumak İçin Tıklayın

Türkiye, Cibuti’de inşa ettiği Doğu Afrika’nın en büyük camisinin resmi açılışına hazırlanıyor. Başkentte inşa edilmiş olan camii, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yaptırıldı. TDV camii inşaatına 2017 yılında başladı. İnşaat biter bitmez 2019 yılı itibariyle de resmi açılışının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Okumak İçin Tıklayın

Yeni Zelanda’nın Whangarei şehrindeki Whangarei İslam Merkezi  farklı inanç gruplarından yüzlerce insanın katılımıyla ‘Halka Açık Camii Günleri’ adlı bir program düzenledi.  Programla beraber, Yeni Zelanda’nın en kuzey şehirlerinden gelen insanların bölge Müslümanlarıyla yakından ilişkiler geliştirmeleri hedefleniyor. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz