Microsoft’un En Genç Uzmanı Olarak Kayıtlara Geçti

Bu yazı 147 kez okunmuştur.

Herhangi bir konudaki uzmanlıklara sadece yetişkinler erecek değil. Sanıyorum ki bu konuda fazlasıyla aldanıyoruz. Bu başarı örneği ise Müslüman bir ailenin çocuğu olan Ayan’dan geliyor.

Çok Uluslu Amerikan Derneğinin sınavını başarılı bir şekilde geçen 5 yaşındaki Ayan Qureshi “Microsoft’un en genç uzmanı” olarak kayıtlara geçti.

“Pusula ve teleskopları severim fakat asıl ilgi alanım prizmalardır. Prizmadan yansıyan gökkuşağının bütün renklerini barındıran ışığa bayılırım.” diyor Ayan.

Ayan’ın en genç MCP olabilmek için yapılan testte 1000 üzerinden 700 alması gerekiyordu. Sınavı başarıyla geçtiği için 6 yaşına girmeden bu unvana layık görüldü.

Bir bilişim uzmanı olan babası ise oğlunun erken yaşlardan beri bilgisayarlara hayli ilgisi olduğunu anlatıyor.

Ayan’ın ilgisini fark eden babası ona bilgisayarı nasıl kullanacağını öğretti ve bir süre sonra istediği gibi işletim sistemleriyle oynayabileceği kendi atölyesini kurdu.

“Şimdilik o sadece okuluna odaklanıyor fakat bir yandan da kendi IT( bilişim uzmanlığı) yeteneklerini geliştiriyor.” diyor baba Asım Qureshi.

Ayrıca, bu kadar erken yaşta Microsoft’un sertifikalandırdığı tek Müslüman çocuk Ayan değil. Arfa Karim isimli Pakistan asıllı bir kız da 2004 yılında sadece 9 yaşındayken bu MCP (Microsoft Certified Professional) sertifikasını almaya hak kazanmıştı.

Diğer Güzel Haberler

Bir grup genç Müslüman 10 Avrupa ülkesinde sokak sokak gül dağıttı. Temel İslami konular hakkında yoldan gelip geçenlere bilgi vermek için etkinlik standları kurdular. Okumak İçin Tıklayın

Mumbai’deki Hakim Dayam Mescidi güç tasarrufu için bir güneş enerjisi sistemi kurduktan sonra şehrin beşinci büyük çevreci camisi haline geldi. Okumak İçin Tıklayın

Önde gelen bir Amerikan müslüman kuruluşu, okula geri dönmeye hazırlanan ihtiyaç sahibi öğrencileri desteklemek için güzel bir çalışmaya imza attı. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz