Microsoft’un En Genç Uzmanı Olarak Kayıtlara Geçti

0

Çok Uluslu Amerikan Derneğinin sınavını başarılı bir şekilde geçen 5 yaşındaki  Ayan Qureshi “Microsoft’un en genç uzmanı” olarak kayıtlara geçti.

“Pusula ve teleskopları severim fakat asıl ilgi alanım prizmalardır.Prizmadan yansıyan gökkuşağının bütün renklerini barındıran ışığa bayılırım.” diyor Ayan

Ayan’ın en genç MCP olabilmek için yapılan testte 1000 üzerinden 700 alması gerekiyordu. Sınavı başarıyla geçtiği için 6 yaşına girmeden bu unvana layık görüldü.

Bir bilişim uzmanı olan babası ise oğlunun erken yaşlardan beri bilgisayarlara hayli ilgisi olduğunu anlatıyor.

Ayan’ın ilgisini fark eden babası ona bilgisayarın nasıl kullanacağını öğretti ve bir süre sonra istediği gibi işletim sistemleriyle oynayabileceği kendi atölyesini kurdu.

“Şimdilik o sadece okuluna odaklanıyor fakat bir yandan da kendi IT( bilişim uzmanlığı) yeteneklerini geliştiriyor.” diyor baba Asım Qureshi.

Ayrıca, bu kadar erken yaşta Microsoft’ un sertifikalandırdığı tek Müslüman çocuk Ayan değil. Arfa Karim isimli Pakistan asıllı bir kız da 2004 yılında sadece 9 yaşındayken bu MCP (Microsoft Certified Professional) sertifikasını almaya hak kazanmıştı.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir !

Müslüman Okulları İngiltere’de Başarıdan Başarıya Koşuyor

Gelecek Vaadeden Bir Genç: Ahmed İsmail

Ödüllü Acil Destek Robotu

10 Yaşındaki Otizmli Çocuk Kur’an-ı Kerim’i Ezberledi

Çocuklar İlk İslami Oyuncağa Kavuşuyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here