Çocuk Köşesi

Biz Bu Seri İçin Çok Heyecanlıyız – Çocuk Köşemiz Başlıyor!

Evin bitmeyen pilleri. Bir koltuktan diğerine uzun atlayışlarla zıplayan, kapı pervazlarını tırmanış antrenmanları için kullanan, bir selpak mendille robot yapıp saatlerce oynayan hayal gücü yuvaları: çocuklar.

Neredeyse hepimizin etrafında kardeş, yeğen, komşu çocuğu, kuzen gibi versiyonlarıyla birkaç tane bulunan o sevimli minikler. Geleceğe olan umutlarımız onlar bizim, pencerelerimiz, hayat neşelerimiz. Ve bizler, onların büyükleri olarak en güzel rol modeller olmaya, hayatın kimi zaman bulutlu kimi zaman güneşli havasına onlarla uyum sağlamaya çalışıyoruz. Ama endişeler ve kafa karışıklığı içerisinde boğulduğumuz da oluyor. Acaba ona hangi kitabı gönül rahatlığıyla okuyabilirim, hangi çizgi filmi izlesek, evin içerisinde ekranla çok haşır neşir olmasını istemiyorum, acaba ilgi çekici hangi oyunları oynayabiliriz…. Ve en önemlisi, kötülüklerin hızla ün kazandığı zamanda, onun nasıl iyi ve ahlaklı bir birey olarak yetişmesine yardımcı olabilirim?

Çocuk Köşesi

Birden fazla yeğene sahip biri olarak ben de bunlar gibi daha birçok soruya sahibim ve bu soruların benim gibi birçok kişinin de aklını kurcaladığına eminim. İşte bu yüzden, Bi’ Dünya Haber ailesi olarak, neden bir çocuk köşesi açmayalım ki diye düşündük. Hem kendimizin, hem de sizlerin faydalanabileceği içerikleri detaylıca araştırıp inceleyecek ve olumlu kanaate sahip olduklarımızı da sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Çocuk ve ebeveynler için kitap tavsiyeleri, uzmanından görüşler, izlemelik ya da dinlemelik içerikler, evde yahut dışarıda oynayabileceğimiz eğitici oyunlar vb. birçok başlık için çalışmalara başladık.

Sizlerin de tavsiyelerine, içerik önerilerine ve dualarına talibiz.

Heyecan ve mutlulukla,

Bismillah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu