Yardım Faaliyetleri

Savaş Mağdurlarına Psikolojik Destek: IICO

İnsanız. Aciz, zayıf, sınırlı varlıklarız. Bir bedenimiz var. Acıkıyor, susuyor, yoruluyor. İhtiyaçlarını gidermezsek hastalanıyor. Bizim aynı zamanda bir ruhumuz var, günlük işlerin koşturmacanın arasında ihmal edebildiğimiz, yaşadığı kötü deneyimlerden sonra rahatsızlanabilen. İkisi de bize emanet, onlara iyi bakmalıyız. Bu haberimizde insana bedeni ve ruhi ihtiyaçlarıyla bir bütün olarak bakan ve bu alanda hizmet sunan Uluslararası İslami Yardım Kurumunu (IICO) misafir edeceğiz.

Uluslararası İslami Yardım Kurumu, psikolog ve uzmanlardan oluşan 30 kişilik bir ekip oluşturdu. Bu ekip Ürdün, Lübnan ve Türkiye’deki mültecilere psikolojik destek sağlayacak. IICO, psikolojik ve sosyal desteğin insani yardımın bir parçası olduğuna inanıyor. Psikolog Dr. Shereefa Al-Khamees mültecilerin psikolojik sağlığının çok hassas olduğunu, maddi yardımın yanında acilen kapsamlı bir psikolojik tedaviye ihtiyaçlarının olduğunu ifade ediyor.

psikolojik destek
IICO

IICO Nedir?

Bir Arap organizasyonu olan ve Kuveyt’te varlığını devam ettiren Uluslararası İslami Yardım Kurumu yani kısaca IICO Müslüman camiadaki en büyük yardım kuruluşlarından biridir. İnsani yardım hizmetlerini dünyanın farklı yerlerinde yaşayan insanlara ulaştırmaya gayret eden IICO; projeler, stratejik ortaklıklar ve alanında uzman kişilerle hedef kitlelerin güçlendirilmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bu tarz projeler umarım Türkiye’de ve dünyada daha yaygın hale gelir. Ve umarım bizler de vesile olanlardan, yardım istemenin bu hayattaki en doğal ve cesurca şeylerden biri olduğunu fark edenlerden olabiliriz. Hoşça bakın zâtınıza.

Kaynak
Haber Sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu