Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
KanadaHaberlerRamazan

Kanada Müslümanları Ramazan’a Hazırlanıyor

Ontario’da yaşayan Kanada Müslümanları, politik problemlerin arasında oldukları şu sıralarda dinlerine sarılıyor. Böylece kimlikleriyle ve dinleriyle bağlantı kurabilecekleri 30 günlük oruç için hazırlanıyorlar.

Aarij Anwer: Güneybatı Ontario İslam Merkezi İmamı:

Biz Müslümanlar için neden oruç tuttuğumuzu ve bunu en doğru şekilde nasıl yapacağımızı bilmek önemli.

“Eğer kişi neyi neden yaptığını bilmiyorsa muhtemelen bu işte ayakları sabit kalmayacaktır ama nedenini bilirse bu motivasyonla işi başaracaktır.” İmam Anwer, pazar günü Londra Camii’nde gerçekleşen Ramazan’a hazırlık atölyesine 25 kişinin katıldığını belirtti. Bu atölyede insanlara orucun temel kuralları ve toplum ilişkilerinin önemi hakkında bilgi verdi.

“Bu, oruçla ilgili olduğu kadar yemek ve birlikte olmak ile de ilgili. Böylece insanlar, iftar yapmak ve namaz kılmak için toplanıyorlar.” dedi.

Kanada Müslümanları Artıyor

Kanada Muslumanlari Artiyor 1

Anwer:

Teorik eğitimin ötesinde Müslümanların kalplerini hazırlamaları gerekir. Bu da kini kalbimizden çıkararak, önemli ve pozitif olana odaklanıp negatifi yoksayarak olur.

Kendisi gayrimüslimleri, Müslümanları tanımaya davet etti.

İftar için camiye gelin ve topluluğa katılın. Bunun nasıl bir şey olduğunu görün ve lezzetli yemekler tadın.

Kanada’daki 2011 Ulusal Hanehalkı Anketi Kanada’daki Müslümanların 1.053.945 kişi olduğunu söylüyor. Bu da toplumun yaklaşık %3.2sine denk gelmek ile birlikte İslam’ın Kanada’daki Hıristiyanlıktan sonra ikinci yaygın din olduğu anlamına geliyor, yani Kanada Müslümanları sayıca artıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu