HaberlerKanadaYardım Faaliyetleri

Sonunda Hedeflerine Ulaştılar

TARIC İslam Merkezi‘nin, Hz. Muhammed (s.a.v.)’in doğum günü vesilesiyle başlattıkları yemek dağıtımı etkinliği, bir ay boyunca ihtiyaç sahipleriyle buluşacak.

Kanada‘da bir cami, hedeflerinden birine sonunda ulaşmış durumda, yani 15,000’inci yemeklerini dağıttı. Toronto’da, 15 tane acil durum barınağına ve her hafta ihtiyaç sahiplerine yüzlerce öğün yemek dağıttıklarını belirttiler.

Bizim hedefimiz komşularımıza yardım etmek. Şüphesiz, dışarıda yemeğe ihtiyacı olan birçok insan var ve bizde onlara ulaşmaya çalışarak bir öğün verme niyetindeyiz.

Geçen hafta, çorba mutfağı 1,000 öğün yemek dağıtarak, kendilerinin bir günde dağıtabilecekleri yemek sayısı rekorunu kırmış oldular.

Toplumda ne kadar insanın yardıma muhtaç olduğunu görünce şaşırdığını belirten Subedar sözlerine şu şekilde devam etti:

Ben sadece komşularıma ve topluma yardım etmek ve çocuklarıma topluma tekrar geri vermeyi öğretmek istiyorum. Bu çok önemli.

Girişimin lider gönüllüsü, Imraan Assim, bu sosyal girişimin 6 yıldır bir parçası ve nasıl çiçek açtığına şahit oldu. “Bu yaptıklarımız Kanadalı bir Müslüman olmanın sadece bir yönü. Bunu yapabilmenin sevincini yaşıyoruz.”

Birçok Müslüman ve Gayri-Müslüman var. Bu program, sadece Müslümanları doyurmakla ilgili değil kesinlikle. Herkesin faydalanmasını istediğimiz bir girişim. Nerede bir ihtiyaç sahibi olursa, bizde oraya ulaşacağız.

Kanada’nın Ulusal Hane Anketine göre 2011 yılında Kanada’nın 3,2%’i, yani 1 milyon Müslüman yaşıyor Kanada’da.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu