HaberlerBirleşik Arap EmirlikleriDavet-TebliğHidayet Öyküleri

3000’den Fazla Kişi İslamiyete Girdi

Hakikatin yankı bulduğu gönüllerin haberini sizlerle paylaşmaktan büyük sevinç duyuyoruz. Dünyanın belki de hiç bilmediğimiz yerlerinden yeni kardeşler ediniyor oluşumuz gerçekten heyecan verici. Bu güzel haber için ise rotamız Dubai.

Dar Al Ber Topluluğu yıllık raporuna göre, Dubai’deki bir hayır kurumu olan topluluk, 2017 yılında 69 milletten 3000’den fazla insanın İslam’a girmesine vesile oldu.

Khaleej Times gazetesine verdiği röportajda merkezin yöneticisi Raşid El Junaibi ise konuyla ilgili şunları söylüyor:

Bu 3000’den fazla insanın 2.785 tanesi Dubai’deki ana merkezde, 229 tanesi de Kadar Ras Al Khaimah şubesinde Müslüman oldu.

İslam’ın özgün öğretilerini tanıtmak için 1978’de kurulan örgütün Dubai’deki dört genel merkezin yanı sıra biri Ras Al Khaimah diğeri de Ajman’da olmak üzere iki şubesi daha bulunuyor.

Islamiyet

Merkezlerde insanların İslam hakkında farkındalıklarını artırmak için yıl boyunca özel programlar düzenleniyor. Buna ek olarak yeni Müslümanlara rehberlik etmek ve onları İslami konularda bilgilendirmek için çeşitli kurslar da bulunmakta olup tüm bu güzel faaliyetlerden hem kadınlar hem de erkekler istifade edebiliyor.

69 milletten yeni Müslüman olanlar aslen altı kıtadan geliyor. Bunların dağılımı da; 27 Avrupa, 17 Asya, 15 Afrika, 7 Avustralya, 2 Kuzey Amerika, 1 tanesi de Güney Amerika şeklinde.

Geçen sene Dar Al Ber merkezlerinde yabancı topluluklar için toplam 3.798 dini ve kültürel konferans düzenlendi. Ayrıca ülke çapında 20’den fazla dilde yayınlanan, 1.100.000’den fazla kültürel konuyla ilgili içerik hazırlandı. Bu içeriklerin çoğu ülke çapında müzeler, alışveriş merkezleri, otobüs ve metro istasyonları gibi yabancıların en çok ziyaret ettiği 150’den fazla mekanda dağıtılıyor.

20 yılı aşkın bir süredir çalışmalar yapan bu merkez toplamda 200 farklı milletten 20.000 kişinin ihtida sürecine tanıklık etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu