İHH ve Şefkat Dolu Gönüllüleri

228

Hepimizin sıklıkla duyduğu #İyilikHerZamanHerYerde sloganıyla yola çıkan İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın her yerinde, başımızı her nereye çevirsek gördüğümüz, güzel insanların, güzellikleri dünyaya saçtığı bir kurum olarak her geçen gün gönlümüzü fethediyor.

İHH’yı daha çok savaş bölgelerine götürdüğü insani yardımlarla tanırız. Filistin’e, Suriye’ye, Afrika’ya ve nice beldelere. Eğer İHH’nın sadece insanlara yardım etmekle kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İHH daha ne yapmış olabilir ki diyorsanız haydi bize kulak verin.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda yayınlanan İHH’nın bir reklamında Boyalı koyunlar Zanzibar’a gönderilmişti. Bunu duyan Oğuz’un dedesi “Aklını gaybetmiş la bunlaa, dünyanın bir ucuna böyle koyun mu gider?” diye tatlı bir tepki göstermişti.

Eminim ki sizler de şimdiki haberimizi duyunca böyle bir tepki vereceksiniz. Peki İHH bunu dedirtecek ne mi yaptı? Merak edenlerimiz var gibi. Haydi görelim öyleyse.

Onları da Unutmadılar

Hepimizin bildiği üzere bütün dünyanın sessizce izlediği Suriye İdlib bölgesinde hâla çatışmalar sürüyor. Haliyle yıllardır bitmek bilmeyen zulüm sebebiyle yüz binlerce insan İdlib’den göç etmek zorunda kalıyor. Yakın zamanda da İdlib iline bağlı Kafranbel kasabası siviller tarafından tamamen boşaltıldı. Peki, terk edilen bu kasabalar öylece bomboş mu kalıyor sizce?

Kasabalar derin bir sessizliğe bürünüyor fakat içlerinde yaşayan sokak hayvanları adeta doğuma giden bir annenin inlemesi gibi feryat ediyor. Bu yakarışlara sebep olansa, yıllardır devam eden savaştan başka bir şey değil. Anlaşılan o ki, Suriye’de patlayan her bomba sadece insan hayatını tehdit etmiyor. Ülkedeki dehşetten sokak hayvanları da etkileniyor. İşte İHH için her zaman, her yerde, her koşulda, her zaman dememiz tam da bu yüzden. İHH sokak hayvanlarını da unutmadı ve unutturmadı. Sessizliğe bürünen kasabada yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını yalnız bırakmayıp onlara yiyecek ulaştırdı.

İHH Kafranbel’deki acı kedi miyavlamalarına son vermek adına muhteşem bir adım attı. Kısacası bizlere Oğuz’un dedesinin tabiri ile “Aklını kaçırmış la bunlaa” dedirtecek yeni bir iyilik hareketinde bulundu. Dahası bu güzel yardım bizlere Şefkat Peygamberimizin hadis-i şeriflerini de hatırlattı.

“Merhamet edenlere, Rahman da merhamet eder. Yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size merhamet etsinler.”

Güzel insanlar iyi ki varlar. Güzel kurumlar iyi ki varlar. İHH ve ince yürekli çalışanlarına tüm insanlık alemi adına teşekkür ederiz. #İyilikHerZamanHerYerde [1] [2]

Diğer Güzel Haberler

Hikayesi, çaba ve gayretiyle Müslüman olan ve olmayan birçok kişiye ilham oldu. Öyle ki ateist bir yazar bile “Senin hikayeni okuduktan sonra umuyorum ki Tanrı vardır ve seni ödüllendirir.” demekten kendini alamadı. Okumak İçin Tıklayın

Hollanda’da bir grup gönüllü, Çin’in, Sincan Uygur özerk bölgesindeki insan hakları ihlallerini dünyaya duyurmak ve 10 aydır Amsterdam’da tek başına gösteri yapan Uygur Türkü Abdurehim Gheni’ye destek olmak için artık Hollanda ile özdeşleşmiş bir yol seçtiler ve 80 kilometrelik bir bisiklet turu düzenlediler. Okumak İçin Tıklayın

Çoğumuz 11 Eylül saldırılarını biliyoruz. Bu saldırı İslam’ın yükselişinde bir duraklama ve gerileme getirir diye düşünülse de aslında hiç de öyle olmadı. Hatta kimi uzmanlara göre İslam’ın yükselişinin 2 veya 3 katına çıktı. Sizler için ‘11 Eylüle rağmen İslam nasıl yükseliyor?’ haber serisini hazırladık. Okumak İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz