Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
HaberlerÇevre-Hayvan HaklarıTürkiyeYardım Faaliyetleri

İHH ve Şefkat Dolu Gönüllüleri

Hepimizin sıklıkla duyduğu #İyilikHerZamanHerYerde sloganıyla yola çıkan İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyanın her yerinde, başımızı her nereye çevirsek gördüğümüz, güzel insanların, güzellikleri dünyaya saçtığı bir kurum olarak her geçen gün gönlümüzü fethediyor.

İHH’yı daha çok savaş bölgelerine götürdüğü insani yardımlarla tanırız. Filistin’e, Suriye’ye, Afrika’ya ve nice beldelere. Eğer İHH’nın sadece insanlara yardım etmekle kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İHH daha ne yapmış olabilir ki diyorsanız haydi bize kulak verin.

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda yayınlanan İHH’nın bir reklamında Boyalı koyunlar Zanzibar’a gönderilmişti. Bunu duyan Oğuz’un dedesi “Aklını gaybetmiş la bunlaa, dünyanın bir ucuna böyle koyun mu gider?” diye tatlı bir tepki göstermişti.

Eminim ki sizler de şimdiki haberimizi duyunca böyle bir tepki vereceksiniz. Peki İHH bunu dedirtecek ne mi yaptı? Merak edenlerimiz var gibi. Haydi görelim öyleyse.

Onları da Unutmadılar

Hepimizin bildiği üzere bütün dünyanın sessizce izlediği Suriye İdlib bölgesinde hâla çatışmalar sürüyor. Haliyle yıllardır bitmek bilmeyen zulüm sebebiyle yüz binlerce insan İdlib’den göç etmek zorunda kalıyor. Yakın zamanda da İdlib iline bağlı Kafranbel kasabası siviller tarafından tamamen boşaltıldı. Peki, terk edilen bu kasabalar öylece bomboş mu kalıyor sizce?

Kasabalar derin bir sessizliğe bürünüyor fakat içlerinde yaşayan sokak hayvanları adeta doğuma giden bir annenin inlemesi gibi feryat ediyor. Bu yakarışlara sebep olansa, yıllardır devam eden savaştan başka bir şey değil. Anlaşılan o ki, Suriye’de patlayan her bomba sadece insan hayatını tehdit etmiyor. Ülkedeki dehşetten sokak hayvanları da etkileniyor. İşte İHH için her zaman, her yerde, her koşulda, her zaman dememiz tam da bu yüzden. İHH sokak hayvanlarını da unutmadı ve unutturmadı. Sessizliğe bürünen kasabada yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını yalnız bırakmayıp onlara yiyecek ulaştırdı.

İHH Kafranbel’deki acı kedi miyavlamalarına son vermek adına muhteşem bir adım attı. Kısacası bizlere Oğuz’un dedesinin tabiri ile “Aklını kaçırmış la bunlaa” dedirtecek yeni bir iyilik hareketinde bulundu. Dahası bu güzel yardım bizlere Şefkat Peygamberimizin hadis-i şeriflerini de hatırlattı.

Merhamet edenlere, Rahman da merhamet eder. Yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size merhamet etsinler.

Güzel insanlar iyi ki varlar. Güzel kurumlar iyi ki varlar. İHH ve ince yürekli çalışanlarına tüm insanlık alemi adına teşekkür ederiz. #İyilikHerZamanHerYerde

Haberi izlemek için linki ziyaret edebilirsiniz: İdlib’teki Sokak Hayvanlarını Unutmadık https://youtu.be/5e18z_oUFDA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu