Esmaül Hüsna Projesi

99 Gün 99 Esma Projesi’ne Yoğun İlgi!

Dün sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda bildirdiğimiz gibi, Jenny Molendyk Divleli hanımefendinin #99namesproject2022 hashtagi ile başlattığı projeye destek olmaya karar verdik. Duyurumuzu görmediyseniz şu linke tıklayabilirsiniz : Ramazan’a 99 Gün Kala Allah’ın 99 İsmi Projesi

Bu güzel projeden ilham alarak biz de instagramdan hikayeler, whatsapp ve telegram gruplarımızdan ise sizler için özel oluşturduğumuz mesajlar paylaşmaya başladık. Bu mesajlarda her gün bir esma’nın anlamının yanı sıra, anlamını idrak edebilmek ve hayatımıza aktarabilmek amacıyla zikir/dua, okuma/araştırma, izleme/dinleme gibi görevler de paylaşıyoruz.

Başlattığımız bu akımla daha ilk günden whatsapp hattımızda yoğun bir ilgiyle karşılaştık. 1000’den fazla başvuru geldi. İlginiz ve bu yolculukta bizimle beraber olmayı seçtiğiniz için çok teşekkür ederiz!

İnşallah sizlerin de vesilesiyle çok daha fazla kişiye ulaşır, bu hayırlı faaliyeti birlikte yayarız. Merak edenler için tam olarak neler yapılacak onları sizin için kısaca izah etmek istedik.

Whatsapp
99 Gün 99 Esma Projesi'ne Yoğun İlgi! 1

99 Gün 99 Esma Projesi’nde Kaç Farklı Seçenek Var?

Projeye dahil olmak isteyenlere ve bu yolculuğa çıkmak isteyenlere üç seçenek sunuyoruz.

Genel Gruba Dahil Olmak

Grupta gereksiz muhabbetin ve mesaj kalabalığının olmaması adına sadece yöneticiler mesaj gönderir.

Günde 1 defa paylaşım yapılır ve o günün esmasını daha iyi anlayabilmeniz için bilgiler paylaşılır ve bu minvalde çeşitli görevler verilir.

Hanımlar Grubuna Dahil Olmak

Genel gruptaki işleyişin aynısı geçerlidir, tek farkı katılımcıların sadece hanımlardan oluşmasıdır.

Özel Mesaj Listesine Dahil Olmak

Listedeki kimsenin birbirini görmediği formattır. Size WhatsApp üzerinden özel mesaj yoluyla bilgiler ve görevler iletilir.

Bu seçeneğe dahil olabilmek ve mesajların size ulaşabilmesi için bu numarayı “REHBERİNİZE KAYDETMENİZ GEREKMEKTEDİR.” Aksi takdirde mesajlar size ulaşmayacaktır.

İngilizce Grubuna Dahil Olmak

Genel gruptaki işleyişin aynısı geçerlidir. Paylaşımlarda hazırlanan içerikler ve verilen görevler hep ingilizce bilen insanlar baz alınarak planlanır. Bu grubu ana dili ingilizce olan arkadaşlarınıza iletebileceğiniz gibi, bir yandan ingilizcenizi geliştirip bir yandan da islami terminolojiye vakıf olmak isterseniz sizler de takip edebilirsiniz.

Surpriz Cekilis
99 Gün 99 Esma Projesi'ne Yoğun İlgi! 2

99 Gün 99 Esma Gruplarında Neler Olacak?

Bilgiler ve Görevler

Gruplarda günlük olarak o ismin anlamı üzerine kısa bilgiler paylaşıldıktan sonra zikir/dua , okuma/araştırma ve izleme/dinleme görevleri verilmektedir. Ayrıca görevleri düzenli takip etmek isteyenler görev takip çizelgesi talep edebilirler.

Testler ve Çekilişler

Buna ek olarak öğrendiklerimizi daha kalıcı hale getirebilmek için her Pazar günü o haftanın esmaları üzerine testler hazırlanacak. Bu testlerde tüm sorulara doğru yanıt veren bir kişiye çekilişle bir hediye vereceğiz.

Etkinlikler ve Oyunlar

Ayrıca hem eğiticilerin okullarında veya öğrenci gruplarında, ebeveynlerin ise evde yapabileceği tarzda oyunlar ve etkinlikler önereceğiz. Böylece bu öğrenim sürecini hem eğlenceli hem de kalıcı hale getirmeye bir adım daha yaklaşacağız.

99 Gün 99 Esma Projesi’ne Nasıl Katılabilirim?

Projemize katılmak için aşağıdaki linke tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bu haberi başka arkadaşlarınız ile paylaşıp bu güzel hayır halkasının büyümesine siz de vesile olabilirsiniz.

Whatsapp İletişim Hattımız İçin Tıklayın!

99 Gün 99 Esma Çizelgesini İndirmek İçin Buraya Tıklayın!

Bir Yorum

  1. Bu güzel projeler için Allah razı olsun .. sizi böyle güzel uğraşlarda gördükçe kendim hayıflanıyorum .. sizi çok seviyorum rabbim de sizi sevsin Allah’a emanet olun ❤️❤️❤️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu