İlham Veren ProjelerEsmaül Hüsna Projesi

Ramazan’a 99 Gün Kala Allah’ın 99 İsmi Projesi

Bugüne dek Allah’ın 99 ismini anlatan, Esmaül Hüsna’yı insanların tanımasını ve hayatına geçirmesini sağlamayı görev edinen birçok çalışma yapıldı. Vaize Fatma Bayram’ın “99 Esma Sonsuz Mana” kitabı ve bu kitabı kaynak olarak kullandığı 7 bölümlük podcast serisi bunlardan birkaç tanesi.

Şimdi ise mühtedi Jenny Molendyk Divleli hanımefendinin #99namesproject2022 hashtagi ile başlattığı proje vesilesiyle Ramazan’a 99 gün kala Allah’ın 99 Esması anlaşılmaya çalışacak. Jenny Molendyk’in Instagram hesabında paylaştığı projede hedef, her gün Allah’ın isimlerinden birini anlamak, öğrenmek ve tekrar etmek. Bu gayretin ailecek gösterilmesi ise hem ailece güzel bir etkinlikte bir araya gelmek hem de çocuklara esmayı öğretmek açısından anlamlı olacak.

allahin 99 ismi
Allahın 99 İsmi

Bi Dünya Haber olarak bizler de bu güzel projeye destek olmak için kolları sıvadık! Önümüzdeki bu 99 gün boyunca projeyi duyurmaya ve projeyi destekleyici içerikler üretmeye niyetlendik. Bu doğrultuda yaptığımız çalışmaları ise sosyal medya hesaplarımız ile sizlerle daima paylaşır halde olacağız. Instagram üzerinden her güne bir hikaye şeklinde Allah’ın isimlerini paylaşırken, Whatsapp üzerinden ise sizlere her gün bir mesaj göndereceğiz. Telegram kanalımızda ise öğrendiklerimizi test etmek için sizlerle testler aracılığıyla sorular paylaşacağız.

Bu konuda WhatsApp mesajlarımızda kullanıcılar için 2 farklı format hazırladık:

  1. Her gün mesajların gönderileceği bir gruba üye olabilirsiniz. (Grup)
  2. Yeterince gruba üyeyim, onun yerine bana WhatsApp’tan mesaj şeklinde iletin derseniz de  özel mesaj listemize dahil olabilirsiniz. (Özel Mesaj)

Bu konudaki tercihinizi belirleyerek WhatsApp’tan bize ulaşabilir ve Allah’ın isimlerini anlamaya yönelik bilgilendirici mesajlar almaya hemen başlayabilirsiniz! 🙂

Whatsapp Hattımız İçin Tıklayın!

Konu ile bağlantılı olarak daha önce Bi Dünya Haber’in hazırlamış olduğu Mikro Art Sanatıyla Allah’ın 99 İsmi haberine haberin ismine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu projenin hepimiz için istifadeli olması ve bu yolda ufak da olsa katkımızın olabilmesi duası ile..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu